Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівський медуніверситет увійшов до трійки найкращих за результатами міжнародного тесту
07 Серпня, 09:29

Львівський медуніверситет увійшов до трійки найкращих за результатами міжнародного тесту

Львівський національний медуніверситет ім. Данила Галицького увійшов до трійки найкращих медичних навчальних закладів країни. Такі результати показали студенти на міжнародному іспиті з основ медицини. Вони відповіли правильно на 32,9% тестових завдань. Кращими в рейтингу виявились студенти Тернопільського національного медуніверситету та Національного медуніверситету ім. О. Богомольця.

Складала тест і перевіряла результати найавторитетніша у світі міжнародна атестаційна агенція – Національна рада медичних екзаменаторів (NMBE, США). За їх оцінками, середній відсоток правильних відповідей українських студентів 3 курсу – 30,24%. Це значно краще, ніж показники моніторингового дослідження, який проходили студенти 4 курсу у березні цього року.

“Цим іспитом ми фактично розпочали нову еру в медичній освіті в Україні. Одночасно це кінець епохи продажу дипломів лікаря. У цьому абсолютно чітко переконались і студенти, і викладачі, і керівники медичних ЗВО. Загальна оцінка складання іспиту невтішна: іспит студенти склали, але стара система медичної освіти його провалила. Це доводить безпрецедентний спротив і саботаж, якого не було за жодного іншого іспиту до цього. Ми захищатимемо порядних і чесних студентів, які прийшли і здали іспит попри дезінформацію та заклики до саботажу”, – сказав заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський.

Загалом тест склали 10 тис. 99 студентів. 2 тис. 783 студенти не з’явились на іспит,лише  45 з них  надали докази поважних причин.

“Основні порушення, які зафіксували під час іспитів – це фотографування тестових завдань, їх розповсюдження  в інтернеті та месенджерах, заклики до саботування іспиту і недоброчесна поведінка деяких проректорів. Не всі ректори медуніверситетів забезпечили належні умови поведення іспиту”, – сказала Леся Войтенко, заступниця директора з організації та проведення ліцензійних іспитів Центру тестування при МОЗ України.

Такі порушення матимуть наслідки. До них долучили Національну поліцію України, Службу безпеки України, Міністерство освіти та науки, а також Міністерство закордонних справ, оскільки переважна більшість порушників – студенти-іноземці.

Додамо, найнижчим у рейтингу виявився приватний Львівський медичний інститут, студенти відповіли на 21,3% правильних відповідей.

Усього тести здавали студенти з 21 навчального закладу.

 

Фото: з відкритих інтернет-джерел.

Схожі новини