Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівський ресторан, у якому масово отруїлись люди, ретельно перевірятимуть
10 Червня, 19:19

Львівський ресторан, у якому масово отруїлись люди, ретельно перевірятимуть

До лікарень Львова та області за два дні звернулися близько 20 людей з ознаками харчового отруєння. Серед постраждалих і діти. Медики з’ясували, що всі пацієнти були на весіллі у ресторані “Червона Рута”, що на Сихові.

У суботу пані Надя зі всією родиною святкувала весілля племінника. Їжі та напоїв, каже, було багато. Та вранці неділі раптово гостям стало погано, пише zaxid.net.

«Старший внук, якому 9 років, почав поносити, почав рвати. І піднялася в нього температура. Він перший. Потім невістка за ним, потім я, а потім вночі вже в стані непритомності привезли одного сина ще», ‒ розповідає Надія Коколюс.

Ще одна потерпіла ‒ пані Олена. До лікарні її госпіталізували з чоловіком. Однак поки це не всі наслідки застілля для її родини.

«Діти ще вдома, дітям нічого вчора не було. Ми поїхали в лікарню, все добре. Тепер я тут ‒ дзвонять, що менша має 39 температури», ‒ додає Олена Кухар.

Серед потерпілих ‒ троє дітей. Та на гостині було 100 запрошених, тож медики очікують ще пацієнтів.

«Інкубаційний період збудника — це період від моменту потрапляння збудника до появи перших клінічних ознак може становити від декількох годин до 5-ти, 6-ти і навіть інколи семи діб. Тому, звичайно, що може в ці дні ще будуть люди звертатися по медичну допомогу. Зараз робочий діагноз є гостра кишкова інфекція відповідно до клінічних проявів, які є серед людей», ‒ каже головна епідеміологиня Львівщини Наталія

У понеділок ресторан «Червона рута»  зачинений. Всередині були працівники, але журналістам дверей не відчинили.

Правоохоронці проводять тут розслідування за кримінальною статтею про порушення санітарних правил.
Втім, що спричинило масове отруєння, наразі з’ясовують експерти.

Серед версій ‒ порушення санітарних правил у ресторані або ж страви, які готували вдома. Медики зазначають: у спекотний період на застіллях варто особливо ретельно складати й перевіряти меню.

«В першу чергу треба добре продумати ті страви, які ви будете подавати на стіл. І врахувати етапність їх подачі. Тобто не треба заставляти стіл одразу всіма стравами. Плюс багато залежить безумовно від самого об’єкту. Тобто належний санітарний стан того об’єкту, проходження медичного огляду працівниками», ‒ пояснює директор лабораторного центру МОЗ Львівщини Олег Когут.

Результати епідемічного дослідження будуть щонайменше за тиждень. Гості весілля у лікарні пробудуть ще до кінця цього тижня.

Фото: ілюстративне

  • 0
  • 522
Схожі новини