«Люди доведені до відчаю безгрошів’ям»: на Миколаївщині мітингувальники перекрили трасу міжнародного значення (Відео) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Люди доведені до відчаю безгрошів’ям»: на Миколаївщині мітингувальники перекрили трасу міжнародного значення (Відео)
03 Серпня, 15:28
logo-black

«Люди доведені до відчаю безгрошів’ям»: на Миколаївщині мітингувальники перекрили трасу міжнародного значення (Відео)

Вероніка Чумас

Сьогодні, 3 серпня, працівники психіатричної лікарні «Заклад», що на Миколаївщині, вийшли на страйк – перекрили трасу міжнародного значення Київ-Чоп. До таких кардинальних дій люди вдалися, бо з травня не отримують заробітної плати. Основними вимогами страйкуючих були повна виплата зарплати та збереження установи як окремої юридичної одиниці.

«Ми зважилися на страйк, бо ще з травня не бачили зарплати, – розповідає LMN один із організаторів акції Богдан. – Зверталися і до свого директора, писали листи у різні відповідні установи, але нам ніхто нічого конкретно не говорить. Директор на одних зборах обіцяв, що кошти будуть в липні, на других – що в жовтні, на третіх говорив про вересень. А ми думаємо, що тих грошей взагалі не буде. А як ми маємо прожити? За що купувати продукти, чим платити комунальні послуги? Страйкуємо, бо хочемо щоб нам конкретно сказали, що з нами буде далі, чи ми матимемо роботу, чи збережуть лікарню і якщо нас звільнять, то куди подінуть хворих».

Через страйк обмежився рух: автівки пропускають з певною періодичністю. Протест триватиме до 17.00 год.

«Працівники вдалися до таких кардинальних дій, бо не розуміють, що з ними буде далі. Вони доведені до відчаю безгрошів’ям, – каже LMN директор установи Юрій Шипов. – Така ситуація виникла, бо, вступивши у другий етап медичної реформи, НСЗУ не врахувала багатьох факторів. Зокрема, не дає коштів на ту категорію соціальних пацієнтів, які лежать у нас роками і не виписуються. В ідеалі ми їх мали б розприділити в інтернати, але вони усі переповнені.

Але нарешті я бачу «світло в кінці тунелю», оскільки постанова Кабінету міністрів України від 15 червня, яка регламентує, що такі лікарні як наша будуть дофінансовані за історичним бюджетом 2019 року. Але під неї ще розписали механізм та процедуру, яка має свої терміни. До 15 серпня має бути затверджений проєкт наказу. До 30 серпня ми маємо розробити план розвитку установи, потім подати її на розгляд Львівської обласної ради і вже тоді він має бути затверджений НСЗУ. Лише після того ми зможемо отримати дофінансування. Але я розумію панічні настрої людей, бо вони реально не отримують своїх зароблених коштів».

Грошей не вистачає не лише на зарплату, а й на харчі та необхідні медикаменти, зазначають мітингувальники.

«Зараз харчуємо своїх пацієнтів виключно завдяки благодійникам, – розповідає санітарка Оксана. – Медикаменти наші лікарі купують за власний кошт, а то й беруть у борг. Як довго це триватиме, ніхто не знає».

Фото та відео: LMN

Відео