Мертві щурі та оголені дроти: омбудсмен виявив порушення у львівській в’язниці | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мертві щурі та оголені дроти: омбудсмен виявив порушення у львівській в’язниці
16 Вересня, 11:11

Мертві щурі та оголені дроти: омбудсмен виявив порушення у львівській в’язниці

Під час перевірки львівської в’язниці №19 виявили низку порушень прав ув’язнених та засуджених. В офісі омбудсмена заявили, що їх можна кваліфікувати як жорстоке поводження чи покарання.

Приміщення давно потребують ремонту. Зокрема, на стінах та стелях кімнат вже повідпадала штукатурка через підтікання з даху.

Моніторингова група встановила, що умови перебування у камерах збірного відділення не відповідають вимогам національного законодавства та міжнародним стандартам.

Зокрема, там панує антисанітарія та відсутня дератизація. У деяких камерах не дотримується встановлена норма жилої площі на одну людину. У багатьох приміщеннях санітарні вузли потребують заміни. У гарячому цеху їдальні не працює припливно-витяжна вентиляція.

В незадовільному стані і лікарня в‘язниці. У палатах стаціонарних відділень ліжка розташовані впритул один до одного, санітарні вузли не обладнані дверцятами, що порушує право засуджених осіб на приватність.

У лікарні не створено належні умови для транспортування хворих до операційного блоку, який розміщений на другому поверсі – відсутній ліфт. Приміщення лікарні потребують ремонту: стіни та стеля місцями мають відлущену фарбу, відбиту кахельну плитку, оголені електричні дроти.

За результатами моніторингових візитів Міністерству юстиції України та іншим органам влади скерують звіти із зазначенням порушень прав в’язнів та наданням рекомендацій щодо їх усунення.

  • 0
  • 512
Відео