Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Мешканці села на Миколаївщині хочуть відкликати депутатку ОТГ
17 Травня, 16:08
logo-black

Мешканці села на Миколаївщині хочуть відкликати депутатку ОТГ

Вікторія Флагман

13 травня жителі Красова Миколаївського району зібралися на збори, щоб відкликати депутатку Ганну Заріцьку. Вона є представником їхнього села у Тростянецькій ОТГ. Усі 59 жителів, які були присутні на зборах, проголосували за її відкликання.

«Ініціюємо цю процедуру вдруге, – розповіла LMN місцева активістка Світлана Крижанівська-Білінова. – Першу процедуру зупинила ТВК через формальні причини: деякі жителі замість свого імені і по-батькові вказали ініціали, не всі члени ініціативної групи зазначили місце праці. Спочатку думали звернутися до суду, але зрозуміли, що це забере занадто багато часу. Тому вирішили голосувати повторно».

Ганна Заріцька раніше була сільським головою Красова. Обіймала цю посаду протягом трьох каденцій, бо була одноосібним кандидатом на виборах. Після створення Тростянецької ОТГ у вересні 2015 року її обрали депутатом. Світлана каже, зараз молоде покоління активістів згуртувалося проти депутатки. На це є багато причин.

«Останні роки Заріцька безсовісно закриває очі на ведення недобросовісного бізнесу на території села та крадіжки землі, – розповідає Крижанівська-Білінова. – Йдеться про незаконну автозбірку при в’їзді у село, власник якої самовільно привласнив території дороги та узбічь. І про передачу минулими роками понад 20 гектарів сільських сінокосів та садів людям, які ніколи не мали причетності до Красова. А торік таким особам роздали ще 6 гектарів. Причому одну з ділянок дали ветерану АТО, який не мешкає в Красові, хоча місцеві ветерани роками чекають на свої ділянки. Люди вже не можуть спостерігати за марнотратсвом коштів бюджету Тростянецької ОТГ. Ось недавно в аварійній будівлі Народного дому встановили нові вікна за 100 тисяч гривень. Хоча там спочатку треба було б поремонтувати дах».

У Красові вже понад 10 років не ремонтують доріг, не створено нових робочих місць. Жителі Красова зараз повторно збирають підписи людей за відсторонення депутатки. Якщо набереться необхідне число, подадуть списки в районну ТВК. Там мали би призначити перевибори.

У Красові 212 виборців. Підписатися повинні щонайменше 107.

Узяти коментар у Ганни Заріцької LMN не вдалося, хоч телефонували їй на мобільний протягом кількох днів. В селі кажуть, жінка не піднімає слухавку, коли бачить незнайомий номер.

 

Фото Світлани Крижанівської-Білінової. Голосування під час зборів.

Схожі новини