Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Міг задихнутись будь-якої миті: у Львові прооперували хлопчика з патологічним звуженням трахеї
15 Травня, 10:23

Міг задихнутись будь-якої миті: у Львові прооперували хлопчика з патологічним звуженням трахеї

У львівській лікарні Святого Миколая медики прооперували 9-річного хлопчика, у якого було патологічне звуження трахеї, через що він задихався. Отвір був менш ніж за 2 мм. Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні.

3-119

9-річного Артема доправили до лікарні у критичному стані, він ледве дихав. Медики провели  обстеження і виявили в нього звуження трахеї. Отвір у дихальних шляхах був менший за 2 мм (при нормі 1-1,4 см), Відтак, хлопчик міг задихнутись у будь-який момент.

Врятувати дитину могла лише надскладна операція, проте, перед тим медикам потрібно було дообстежити дихальні шляхи напряму. Це стало викликом.

4-75

«Вводити зайвий предмет — не можна. Є ризик набряку в зоні звуження трахеї. А це неминуче призвело б до летального кінця. Тому наші спеціалісти вирішили провести унікальну діагностичну процедуру без хірургічного втручання — зробили КТ спеціальним апаратом із 3D-зображенням», – зазначили у лікарні.

Під час хірургічного втручання медики видалили патологічне звуження та зшили обидва кінці трахеї. Донедавна такі операції виконували лише в столиці. Надскладну й важливу роботу провели і анестезіологи, які під час втручання інтубували трахею хлопчика, іншими словами, забезпечили безперервну вентиляцію легень.

Артем відновився досить швидко після операції. На 15-тий день він повернувся додому, тепер хлопчик вільно дихає.

Схожі новини