Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Міністерка освіти Ганна Новосад анонсувала скорочення кількості вишів
20 Січня, 18:27

Міністерка освіти Ганна Новосад анонсувала скорочення кількості вишів

Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад розповіла про можливе скорочення кількості вищих навчальних закладів в Україні втричі.

Ідею щодо скорочення Новосад озвучила в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна“.

“Мені здається, що якби у нас було приблизно 80 університетів, утричі менше, ніж зараз, то ми трохи почистили б систему”, – розповіла Новосад.

За її словами, у міністерства буде декілька інструментів для впливу на оптимізацію мережі вищих навчальних закладів. Зокрема, від 1 січня почав працювати принцип фінансування університетів за показниками їхньої діяльності, що приведе до того, що слабкі виші просто не зможуть функціонувати без належного державного фінансування. Також з 2021 року мають зникнути філії вишів в окремих містах, оскільки їх мережа роздута, а найчастіше вони надають набагато гіршу якість освіти.

“Третє, це те, що Міносвіти є засновником університетів, тому ми маємо адміністративні важелі й можемо ініціювати оптимізацію певних закладів. Наразі якраз готується великий кейс з оптимізації, скоро буде рішення уряду про об’єднання чотирьох університетів і створення на їхній основі одного хорошого закладу”, – додала Новосад.

  • 0
  • 172
Схожі новини