Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Мішок на голову і електричний стілець: Денісова розповіла про полон українських цивільних
08 Травня, 14:10

Мішок на голову і електричний стілець: Денісова розповіла про полон українських цивільних

Українська омбудсменка Людмила Денісова поділилася свідченнями одного з представників селищної влади населеного пункту поблизу Маріуполя, який зміг вирватися з полону рашистів.

«Одного з представників селищної влади окупанти захопили у полон на початку березня у населеному пункті поблизу Маріуполя, де повним ходом тривали фільтраційні заходи», – каже Денісова.

Денісова розповідає, що на першому етапі фільтрації допити проводили так звані «співробітники правоохоронних органів “ДНР”», які з’ясовували, чи мають люди стосунок до ЗСУ, СБУ, поліції. На другому етапі дізнання проводили представники «УБОЗ» самопроголошеної «ДНР».

«Після «фільтрації», із мішком на голові та замотаними скотчем руками, чоловіка відправили у невідомому напрямку. Під час 5-годинного допиту його били й садили на стілець, до якого підведений електричний струм, а вже наступного дня перевели до СІЗО Донецька, де він провів два тижні. Далі — 30 діб в одній із виправних колоній поблизу Донецька», – додає омбудсмена.

Денісова зауважила, що чоловіків утримували в переповнених камерах із повною антисанітарією. На 20−25 людей було лише шість ліжок, а їжі окупанти видавали п’ять тарілок на всіх.

Омбудсменка наголосила, що, захоплюючи у заручники мирних мешканців, російські окупанти порушують норми міжнародного гуманітарного права, зокрема статтю 34 Женевської конвенції, згідно з якою категорично забороняється безпідставне затримання цивільних заручників.

Схожі новини