Місія не виконана: через ставленика Дайнеки парк «Бойківщина» втратив ще майже пів тисячі дерев | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Місія не виконана: через ставленика Дайнеки парк «Бойківщина» втратив ще майже пів тисячі дерев
31 Жовтня, 12:19
logo-black

Місія не виконана: через ставленика Дайнеки парк «Бойківщина» втратив ще майже пів тисячі дерев

Працівники Державної екологічної інспекції у Львівській області виявили у ДП «Турківське ЛГ» незаконно видані лісорубні квитки на спеціальне використання природних ресурсів.

Зокрема, екоінспекція виявила рубку 465 дерев  різних порід в межах території об’єкту природно-заповідного фонду Національного природного парку «Бойківщина» на територорії ДП «Турківське ЛГ».

Сума збитків, заподіяних внаслідок порушення законодавства про природно – заповідний фонд становить 2 037 103 грн. Матеріали перевірки скеровано до Територіального управління, розташованого у місті Львові Державного бюро розслідувань, а також буде виставлена претензія ДП «Турківське ЛГ» на добровільне відшкодування завданих збитків.

«Від перестановки доданків сума не змінюється, яка різниця, як називається організація, яку створили корупціонери та бандити. Нацпарки, про які багато піару, це камуфляжі для вишуканих крадіжок. Ще зовсім недавно головний лісник області Дейнека представляв в цей Нацпарк свого ставленика керівником. За такі збитки їх обидвох потрібно судити, а їм вручають куплені нагороди та фотографують зі школярами під час посадок лісу. В Львівській області лісники масово крадуть ліс, це як епідемія, але вона замовчується і покривається в кабінетах влади, – каже Василь Курій активіст у боротьбі з лісовими злочинцями. –  Людям показують зовсім іншу картинку. Керівники лісгоспів довго до того йшли. Тепер вони фактично недосяжні, бо купили все і всіх. Для них немає різниці, хто зараз при владі, вони сильніші від неї, вони і є фактична влада. Час від часу ми чуємо про поодинокі кримінальні справи – це розбірки та перерозподіли потоків, лісова мафія скидає баласт. В Україні немає правоохоронного органу спроможного протистояти злочинцям в лісгоспах. Якщо провести аудит лісу в Львівській області – ми отримаємо мільярди і мільярди збитків. Ніхто немає сили це зробити. Але вірити та боротися потрібно. Всьому приходить кінець. Суд над Дейнекою буде».

Нагадаємо, на початку літа цього року було призначено директора Національного природнього парку «Бойківщина», який розташований на території Турківського ЛГ. Цю відповідальну посаду отримав Віталій Земан. Колективу нового керівника представив начальник Львівського обласного управління лісового господарства Анатолій Дейнека. Наголосивши, що перед новим директором та його колективом стоїть важлива місія – «зберегти на ввіреній території природнє різноманіття та вивести парк на такий рівень, яким сьогодні є НП «Сколівські бескиди».

  • 0
  • 827
Відео