Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Місцеві вибори без малих партій: у виборчу систему хочуть внести зміни
25 Лютого, 16:21
logo-black

Місцеві вибори без малих партій: у виборчу систему хочуть внести зміни

У правлячій партії “Слуга народу” планують внести дві суттєві зміни в систему майбутніх місцевих виборів, пише сайт bykvu.com.

Перша – це поширити пропорційну систему ледь не до рівня ОТГ, як мінімум до міст з населенням 30 тисяч – раніше там планували проводити вибори за мажоритарною системою.  Друга – зобов’язати партії висувати кандидатів до 2/3 обласних рад.

Зі слів політологів, з якими спілкувалася LMN, такі зміни призведуть до партійної монополії. Адже багато партій відсіюються, бо не зможуть зібрати кошти для застав, щоби вести людей у 16 обласних рад.  Для цього ж треба викласти щонайменше 50 мільйонів гривень. Нагадаємо, згідно змін у  Виборчому кодексі, який у грудні підписав Володимир Зеленський, розмір застав кандидатів та партій на місцевих виборах  зріс майже у 40 разів.

Інша проблема  – малі партії просто не встигнуть набрати в команду так багато людей.

За умови впровадження таких змін, вважають експерти, на вибори зможуть заявитися лише партії-гіганти, такі як «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Європейська солідарність» та ВО «Батьківщина».  Припускають, їхні лідери могли змовитися, аби впровадити такі зміни.  Адже ініціативна молодь, активісти, які раніше могли зайти в ради зі своїми невеликими партіями, тепер, аби  хоч якось впливати на політичні процеси, змушені будуть вливатися у партії олігархів.

Якщо зміни затвердять, то похід до обласної ради таких партії, як «Народний Рух України», «Голос», «Свобода», «Українська Галицька партія», «Укроп», Радикальна партія Олега Ляшка, «Громадянська позиція», «Самопоміч» –  під великим сумнівом.

Поширення пропорційної системи до міст з населенням 30 тисяч – також далеко не позитивна зміна для їх жителів. За нинішнім Виборчим кодексом, виборці можуть голосувати і за кандидатів, яких вони добре знають, довіряють їм. Тепер їх цього хочуть позбавити.

 

 

  • 0
  • 690
Схожі новини