Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Місяць у лікарні: у Львові зафіксували рідкісне інфекційне захворювання
16 Жовтня, 17:04

Місяць у лікарні: у Львові зафіксували рідкісне інфекційне захворювання

Львівські медики діагностували у 22-річного студента одного з львівських вишів рідкісне для наших країв інфекційне захворювання – геморагічну гарячку з нирковим синдромом. Така хвороба доволі рідко зустрічається в Україні. З 2010 року до нині зафіксовано лише 23 таких випадки. На теренах нашої області востаннє її  діагностували 11 років тому, – пише Захід. нет

«Це захворювання є доволі небезпечне, характеризується високою гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, розвитком гострої ниркової недостатності та тромбогеморагічним синдромом (порушення згортання крові). Захворювання важко діагностувати через відсутність діагностикумів для лабораторного підтвердження. Стан у хлопця був доволі важкий, він тривалий час перебував у реанімаційному відділенні Львівської обласної інфекційної лікарні», – каже Ірина Куліш керівниця відділу особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України.

Хлопець розповів, що занедужав на початку вересня: відчув загальну слабість, біль у горлі, нежить, температура підвищилася майже до 39 градусів. Боліла голова, з’явився кашель. Він спершу подумав, що підхопив якийсь вірус, тож шість днів лікувався сам у дома.

13 вересня звернувся за допомогою до лікарів у Львівську обласну інфекційну лікарню. Його відразу госпіталізували в реанімаційне відділення з діагнозом – гостре респіраторне захворювання, нейротоксикоз.

«18 вересня стан пацієнта суттєво погіршився, виникли порушення з боку нирок, стадія поліурії. Поставили пацієнту остаточний діагноз – геморагічна гарячка з нирковим синдромом», – каже Куліш.

Збудником цього захворювання, за словами лікаря, є арбовіруси. Джерелами геморагічної гарячки з нирковим синдромом могли стати дикі мишоподібні гризуни, іноді щурі.

За словами пацієнта, він не був ні у підвалах, ні в інших приміщеннях, де могли бути гризуни. У саду, на городі не працював, на риболовлю також не ходив. Але часто вживав у їжу приправу з насіння кмину «Зіра». Таку вирощують вирощують у Південно-Східній Азії. Хлопець купував приправу на базарі на вагу і додавав до їжі. Добавка не була термічно оброблена й лікарі припускають, що саме вона могла бути з інфікованими екскрементами гризунів.

Студента лише на початку жовтня виписали з лікарні.

Схожі новини