Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Можна прогнозувати близько 40 000 летальних випадків» – імунолог про COVID-19 в Україні
17 Листопада, 13:45

«Можна прогнозувати близько 40 000 летальних випадків» – імунолог про COVID-19 в Україні

В Україні до травня на COVID-19 перехворіє приблизно 40% населення, і немає сенсу блокувати епідемічний процес, його доведеться пройти.

Таку думку висловив завідувач лабораторії імунореабілітології Інституту імунології та мікробіології ім. Мечникова Андрій Волянський, пише Укрінформ.

«Насправді невідомо, коли отримаємо її (вакцину від Covid-19 – ред.) і в якій кількості, скільки людей зможуть зробити щеплення безкоштовно. На мій погляд, це обговорення взагалі є передчасним, і Україна встигне пережити першу хвилю до появи вакцини. Зараз треба думати про те, що до травня приблизно 40% населення будуть інфіковані і можна прогнозувати близько 40 000 летальних випадків. При тому, що на сьогодні маємо близько 10 000», – сказав Волянський.

Відповідаючи на запитання, чи з такими прогнозами щодо захворюваності запровадження зараз тотального карантину допомогло б якомога більшій кількості людей дочекатися вакцинації, лікар-імунолог заявив, що звісно будь-який локдаун спрацював би, але не вважає це доцільним, оскільки люди мають перехворіти і пережити першу хвилю ковіду.

«Попри те, що наразі величезна кількість ланцюжків запущена, вдалося б їх зупинити. Але я не розумію, навіщо це робити: треба, щоб люди хворіли, пережили першу хвилю. Немає сенсу блокувати епідемічний процес, його все одно доведеться пройти», – сказав Волянський.

Імунолог також зазначив, що категорично не згоден із запропонованим МОЗ алгоритмом – припиняти самоізоляцію без повторного ПЛР-тесту.

«Правило працює для 90% інфікованих, а 10% продовжать виділяти вірус за відсутності симптоматики. І треба виявляти їх, щоб переривати епідемічні ланцюжки, особливо за відсутності епідемічного розслідування», – наголосив лікар.

Нагадаємо, на сьогодні в Україні лабораторно підтверджені 557 657 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них за останню добу – 11 968.

За весь час пандемії в Україні одужало – 250 983 особи; летальних випадків – 9 856; проведено ПЛР-тестувань – 3 979 421.

  • 0
  • 3038
Схожі новини