В одному з сіл на Червоноградщині батьки школярів виступають проти освітньої реформи, яка має на меті реформування навчального закладу у гімназію. Як стало відомо LMN, мова йде про школу у селі Острів.
Згідно з новою реформою МОН, учні 10 та 11 класу цієї школи з наступного навчального року повинні вступати до Червоноградського ліцею, оскільки гімназія передбачає лише 9 класів навчання.
За словами вчительки української мови Оксани Смерачанської, інформація про те, що школу реформують у гімназію, надійшла 17 квітня.
«Розмови про зміну рівня школи вже велись. Однак офіційно нам про це сказали 17 квітня. Прийшло розпорядження з Червонограда не набирати 10 клас. Це перше офіційне рішення, про яке ми дізнались», – каже вона.
Однак батьки школярів виступають проти того, аби цю реформу впроваджували вже цього року, аргументуючи це тим, що дорога до ліцею у Червонограді зараз є небезпечною.
«Взагалі вчителі та батьки не проти цієї реформи. Однак ми б хотіли відтермінувати це хоча б на рік. Таке бажання ґрунтується на тому, що дітям доведеться проїжджати попри три стратегічні об’єкти, що є ризиком для життя школярів», – каже Ірина Потоцька, колишня учениця школи та сестра однієї зі школярок.
Ще одним аргументом проти є відсутність укриття у Червоноградському ліцеї.
«Там немає бомбосховища, до нього треба бігти у сусідню будівлю. В нашій школі це бомбосховище є, велике, там поміщаються усі учні школи», – додає Ірина.
Проти реформування виступає й Тетяна Підлужна, мати школярки, яка саме закінчила 9 клас. Жінка каже, що її доньку ця новина дуже засмутила.
«Алінка закінчила 9 клас. Відреагувала на цю новину вона дуже погано. Донька плакала, хвилювалась, що робити далі. От з нашої школи атестатів ще не дали, то вона сподівається, що може таки ще щось зміниться», – каже Тетяна.
Батьки школярів вже неодноразово звертались із цим питанням на гарячу лінію МОН. Звідти отримали відповідь- навчальний заклад в Острові не можуть реформувати в ліцей, оскільки до навчального закладу прикріплений дитячий садок.
«Однак нас неправильно зрозуміли або ж просто зайнялись маніпуляцією термінів, оскільки ми не претендуємо бути ліцеєм. Ми просто хочемо, щоб нам дали рік або ж час до завершення воєнного стану», – каже Ірина Потоцька.
Львівська мануфактура новин зв’язалась із керівником відділу освіти Червоноградської міської ради Ігорем Гомонком, однак він відмовився коментувати цей конфлікт у телефонній розмові.
Аби якось вплинути на рішення депутатів міськради івідтермінувати реформування, батьки та вчителі відвідали сесію, яка відбулась 5 травня. Пані Оксана, вчителька української мови, виступила із промовою, у якій просила прислухатись до бажання батьків та дітей та відтермінувати проведення реформи хоча б на рік. Однак на обранці до її слів не дослухалися.
Щоб врегулювати це питання, з учнями острівської школи зустрівся депутат Червоноградської міськради Михайло Лапець. Батьків школярів ця зустріч обурила.
«Це був жах. Він хотів поговорити з дітьми. На зустрічі були присутні вчителі, я також була присутня. Він питав у дітей, розмова була з 9-м класом, куди вони хочуть йти навчатись. Діти відповіли, що хочуть залишитись у цій школі хоча б до кінця війни, а також спитали, чи їхня думка може на щось вплинути. Він сказав, що ні», – каже пані Ірина.
Водночас пан Михайло вважає, що зустріч минула успішно. За словами чоловіка, він особисто голосував за проведення цієї реформи і вирішив зустрітись зі школярами та батьками, аби пояснити своє рішення.
«Я вважаю, що наша зустріч пройшла позитивно, адже після цього я зміг домовитись із чотирма ученицями, які будуть вступати до ліцею, що їм покажуть навчальний заклад у Червонограді та розкажуть про навчання там», – зазначив Михайло.
Він каже, що не зовсім розуміє причин невдоволення батьків.
«Щодо небезпечної дороги. Ми всі розуміємо, що зараз всюди небезпечно. Батьки хвилюються через стратегічні об’єкти по дорозі. Однак вони цими дорогами кожного дня їдуть на роботу. Так само як їхні діти на вихідних до Червонограда теж їздять цією дорогою. Тому, як на мене, це не є аргументом на даний час», – каже депутат.
Він додає, що укриття для школярів у Червонограді також наявне.
«Претензії були, чому у школі немає бомбосховища. Однак за радянського союзу ці бомбосховища робили лише в адміністраціях та схожих будівлях. В Червонограді, як і в їхньому селі, немає бомбосховища. Там є підвал, у них це – приміщення школи, а у нас – приміщення будинку», – пояснює Михайло Лапець.
Загалом, на його думку, рішення про реформування школи є правильним, адже згідно з реформою учні 10-11 класів вчитимуть лише ті предмети, які стосуватимуться їхнього майбутнього.
Думку про те, що ця реформа принесе позитивні зміни, підтримує й директор школи у с. Острів Андрій Дзьоба.
«В цілому ця реформа також має свої позитивні риси, якщо буде діяти так, як вона побудована. Ми повинні розуміти, що реформа йде, і ми від неї не втечемо», – додав він.
Тим часом батьки старшокласників таки сподіваються, що їх почують і відтермінують перетворення школи принаймні на рік або ж до кінця воєнного стану.
Вікторія Михаць
Найближчим часом наші менеджери дадуть відповідь