Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Донбасі триває обмін полоненими
16 Квітня, 10:53

На Донбасі триває обмін полоненими

Розпочався черговий етап взаємного звільнення утримуваних осіб – Україна повертає 19 своїх громадян, які перебували в неволі на тимчасово окупованих територіях. Про це повідомили в Офісі президента України.

“Взаємне звільнення утримуваних осіб відбувається у рамках формату “всіх на всіх”. Для президента Володимира Зеленського та для української влади загалом цінним є кожен, кого незаконно утримують на окупованих територіях чи в іншій країні. Україна має визволити всіх своїх громадян”.

З огляду на карантинні обмеження у зв’язку з коронавірусом, після повернення звільнені українці направляться на обов’язкову обсервацію. ТАСС повідомляє, що автобус із утримуваними в ДНР особами прибув до контрольно-пропускного пункту “Майорськ” під Горлівкою для обміну з Києвом.

З району Горлівки колона з полоненими рушила на нульовий блокпост, де вони зустрілися з представниками України.

Після обміну з ОРДО 16 квітня має відбутися обмін людей, яких утримують в ОРЛО. Це вже третій етап звільнення за каденції Володимира Зеленського. Перший відбувся у вересні минулого року, коли додому повернулися 35 українців, під час другого – у грудні – повернулися 76 громадян. В ОП заявили, що нинішнє звільнення демонструє дієвість стратегії Зеленського та дотримання домовленостей, досягнутих під час саміту в “нормандському форматі” у грудні 2019 року.

В Офісі президента також зазначили, що тривають переговори про звільнення українців, які утримуються на території окупованого Криму та в Росії.

 

 

06721cc-obmin-0-original
ecbaddd-obmin-2-original
4e48c6c-obmin-6
Схожі новини