На Львівщині запускають проєкт, який мотивуватиме школярів до книгочитання – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині запускають проєкт, який мотивуватиме школярів до книгочитання
04 Травня, 11:37

На Львівщині запускають проєкт, який мотивуватиме школярів до книгочитання

На Львівщині запускають проєкт «Книгокрай», мета якого – мотивувати школярів до книгочитання. Як повідомили у Львівській ОВА, він передбачає конкурс на кращого читача із залученням шкіл та територіальних громад.

«В основі успішної і сильної країни завжди є культурна і освічена нація. А книгочитання — це необхідний інструмент для розвитку особистості, а в кінцевому підсумку — і держави в цілому»,- наголосили у департаменті освіти і науки Львівської ОВА.

Проєкт «Книгокрай» покликаний мотивувати школярів Львівщини до читання книг, сприяти опановуванню ними вміння аналізувати та інтерпретувати прочитане, а також формувати навички читацької культури дітей із використанням ігрових форм, які найкраще відповідають їхнім віковим можливостям. Проєкт реалізується за допомогою інформаційно-ігрової електронної платформи для вдумливих читачів дитячого віку.

«Власне питання створення і наповнення е-платформи контентом було ключовим на засіданні. Для цього насамперед вирішили сформувати перелік літератури у розрізі віку, рекомендованої для читання в рамках шкільної програми і поза програмою, розділивши на дошкілля, молодшу школу, базову та старшу. Перелік літератури повинен бути з посиланням на тест, який треба виконати»,- розповіли у департаменті.

Е-платформа складатиметься із мотиваційного блоку, куди входитимуть рубрики «Допитливим про книги» та «Розважайся і читай», у якій міститимуться методичні ігри, тести, кросворди, вікторини та відео з використанням  ресурсу «Малятко ТВ».

Другий блок — це основний контент із «Книжковою крамничкою онлайн», «Книгою Вголос» та форум-сторінкою «Читачі-читачам». А рубрики «Мої читацькі досягнення (особистий кабінет)» та «Службовий кабінет» знаходитимуться у підсумковому блоці.

Проєкт «Книгокрай» передбачає конкурс на кращого читача із залученням шкіл та територіальних громад.

«Проєкт задумувався як такий, що стимулює читання. Його можна отримати тоді, коли діти змагаються. А щоб взяти участь у конкурсі, треба не просто прочитати книжку, а й перевірити себе, наскільки ти засвоїв її зміст. Тому має бути ще одна рубрика: «Прочитав — перевір себе!», — додали в ЛОВА.

Як наголосили у департаменті такі бібліотечні проєкти як «Книгокрай» є дуже важливими у сприянні та підтримці на належному рівні читання книг як фактору розвитку дитини та суспільства в цілому.

  • 0
  • 53
Відео