Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині різко зросла кількість хворих на грип та ГРВІ
30 Січня, 17:51

На Львівщині різко зросла кількість хворих на грип та ГРВІ

У львівських лікарнях суттєво збільшилася кількість пацієнтів з ускладненнями грипу та ГРВІ. Серед хворих і дорослі, і діти.

Як повідомив “Захід.нет” заступник головного лікаря Львівської міської дитячої лікарні Роман Герега, кількість пацієнтів збільшилася після січня. Раніше до лікарні зверталося близько  30-ти дітей вдень, зараз же показник зріз до 60-ти. Це ті, кого госпіталізують до лікарні з різними ускладненнями.

“Батьки самі привозять дітей – чи то машиною, чи на таксі. Особливо великий наплив дітей на вихідних. Сімейні лікарі на виклики не їдуть, дають консультацію телефоном: “Їдьте в лікарню на Орлика, там вас послухають і зроблять рентген. Минулої неділі у нас було понад 30 дітей”, – каже лікар.

Така кількість пацієнтів, за словами лікаря, створює напругу і серед батьків, і серед лікарів. Ніхто не хоче стояти у великій черзі. Люди не розуміють, що ті пацієнти, яких доставила “швидка”, чекати не можуть. Окрім хворих на грип та ГРВІ до лікарні поступають діти з апендицитом, переломами та іншими захворюваннями. Усі вони змушені контактувати з хворими на респіраторні захворювання.

Госпіталізують лише тих, хто має ускладнення грипу чи ГРВІ: пневмонію, важкий обструктивний бронхіт. Інші лікуються амбулаторно.

“Кількість хворих дітей зросла на третину. За останні два дні госпіталізували понад 50 хворих. Найменшому пацієнтові всього 26 днів”, – каже в.о. директора Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ Олександра Бурда.

За словами завідувачки діагностичного відділення Львівської обласної інфекційної лікарні Таміли Алексанян, у них збільшилася кількість і дорослих і малих пацієнтів. Хворі звертаються переважно після неуспішного самолікування з різними ускладненнями. Особливо важко переносять грип та ГРВІ ті пацієнти, які мають супутні захворювання, такі як цукровий діабет, ожиріння тощо.

Таке зростання захворюваності на грип та ГРВІ спостерігається у різних регіонах України. За прогнозами епідеміологів, піку захворюваності слід чекати наприкінці цього тижня і на початку наступного. Щоб знизити темпи розповсюдження захворювання на Львівщині вже закрили на карантин 50 шкіл.

Аби уникнути ускладнень, лікарі радять: при перших ознаках захворювання відразу звертатися до сімейного лікаря. Не лікуйтеся самотужки кілька днів. За цей час можуть виникнути важкі ускладнення.

Фото: Радіо ТРЕК.

  • 0
  • 169
Схожі новини