Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На львівському ринку ранні овочі коштують найменше за всю історію України
27 Квітня, 14:12
logo-black

На львівському ринку ранні овочі коштують найменше за всю історію України

Через закриття роздрібних ринків у Львові фермери втратили можливість збувати вирощену продукцію. Тому її вартість на гуртовому ринку «Шувар», який єдиний працює у місті, упала до критично низького рівня. Ціна на огірки знизилася у чотири рази порівняно з аналогічним періодом минулого року, на редиску – у 3,5 раза. Капуста подешевшала у 2, 5 раза, а кабачки коштують вдвічі дешевше.

«Ціни на ранні овочі та городину стали критично низькі: огірки – 9-11 гривень за кіло, капуста – 10-12 гривень за кіло, помідори – 38-42 гривень за кіло. редиска – по 5 гривень. Якщо їх перерахувати в європейській валюті чи в доларах, то вони найнижчі за всю історію України, в гривнях – найнижчі за останні п’ять років. Усі ресурси, які фермерам необхідні в роботі – матеріали, засоби захисту рослин – купують в іноземній валюті. Ціна, яка зараз закладається на товар, впливає на заробіток фермера. Деякі підприємці навіть змушені не збирати цей урожай», – каже LMN керівник департаменту «Маркетинг-Аналітика» Тетяна Гетьман.

Через карантинні обмеження товар від дрібних виробників не доходить до споживачів. Зібрана продукція пропадає. Найбільше постраждали фермери з Херсону та Закарпаття. Вони змушені віддавати товар за безцінь, наприклад, редиску по 50 копійок, зазначає фахівець.

«Така ситуація не на руку й самим споживачам. Бо фермери не матимуть можливості вкладати гроші у городину влітку – і на осінь ми отримаємо дефіцит українських овочів. Доведеться більше імпортувати з Туреччини та країн Європи», – додає Тетяна Гетьман.

Фото: ТСН

Схожі новини