Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Пустомитівщині боржник з аліментів завдяки покаранню знайшов постійну роботу
17 Квітня, 19:59

На Пустомитівщині боржник з аліментів завдяки покаранню знайшов постійну роботу

Роман Хижий з Пустомитівщини зараз упевнено керує трактором. Таким чином заробляє гроші, аби сплачувати аліменти.

Чоловік спочатку пішов на роботу примусово. Влітку минулого року суд відправив його на Пустомитівське комунальне підприємство відпрацьовувати борг. Своєму синові чоловік заборгував майже 50 тис. грн, передає zaxid.net.

Роман відпрацював 120 годин покарання і вирішив залишитись тут на постійно.

«П’ять років жили, потім розлучились. Жінка забула, що я мав сплачувати гроші синові, а тепер згадала. Я був без роботи, ходив по будовах, але прийшов, перездав на права, сів на техніку і працюю. Вивожу сміття, культивую, ораю, дроблю», ‒ розповідає боржник з аліментів Роман Хижий.

Майже 14 років Роман Хижий не спілкувався з колишньою дружиною та сином. Вона подала на виплату аліментів ще дев’ять років тому, але механізм їх стягнення донедавна був недосконалий.

«Десять років не платив аліментів. І то я ще пізно подала. Синові тоді було 5 рочків, як ми з ним розлучились, а зараз малий має 19 років», — розповідає телефоном колишня дружина боржника.

Уже більше року в Україні діє закон під назвою «Чужих дітей не буває». З того часу батьки повернули своїм дітям майже 5 млрд грн.

Зазвичай, через борг у чоловіків арештовують майно. А якщо його нема ‒ відправляють на роботу.

«Він не працював, майна, на яке можна було звернути стягнення, не мав, тому єдиний захід, який був ефективним, ‒ це виконання суспільно корисних робіт», ‒ зазначив начальник Пустомитівського відділу виконавчої служби Іван Гнатишин.

Роман заробляє на своїй уже непримусовій роботі близько 7 тис. грн. Одну четверту віддає дружині та сину. Таким чином повернув уже більше 10 тис. грн із майже 50 заборгованих.

На суспільно корисні роботи з початку року суди Львівщини скерували 203 людини.

screenshot_4

Фото: zaxid.net.

Схожі новини