На Старосамбірщині вже третій день частина сіл без світла | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Старосамбірщині вже третій день частина сіл без світла
11 Березня, 09:52
logo-black

На Старосамбірщині вже третій день частина сіл без світла

Наталія Павлишин

 

 

У частині сіл Лопушанка-Хомина і Стрілки на Старосамбірщині електрика зникла ще в суботу 9 березня — за день до сильного буревію. Досі аварійні служби не відреагували.

 

«Я вже дзвонив кілька разів на гарячу лінію у сільенерго, мені відповідають: «беремо до уваги», двічі на гарячу лінію Львівської обладміністрації, на гарячу урядову лінію — абсолютно ніякої реакції», — каже мешканець села Лопушанка-Хомина, громадський активіст Василь Курій.

 

У селі стоять старі дерев’яні електричні стовпи. Ще взимку поруч із ними вкопали бетонні, але перенатяжку дротів досі не зробили. Місцеві мешканці кажуть, якраз через таке катастрофічне провисання електричних дротів відбувається постійне замикання і електромережа не працює належно.

 

«Ми б ще розуміли, якби не стало світла через буревій. Але питання в тому, що це сталося ще за день до буревію. Взагалі, проблема з електрикою в наших селах – системна. Раз-двічі на тиждень ми сидимо без світла. У нас постійні поломки, перепади напруги, через які горять лампочки, електроприбори —холодильники, морозильні камери, мотори до колодязів. Уявіть, що три дні люди без опалення, бо через відсутність електрики не працюють котли, нема в будинках води, бо мотори в колодязях не працюють. У людей попсувалися запаси в морозилках», — додає Василь Курій.

Відео