Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Яворівщині 12-річний хлопчик заразився правцем
01 Липня, 12:27

На Яворівщині 12-річний хлопчик заразився правцем

У суботу, 29 червня, до львівської обласної дитячої лікарні”Охматдит” госпіталізували 12-річного хлопчика з Яворівщини, у якого лікарі діагностували інфекційне захворювання – правець. Це перший випадок захворювання на правець серед дітей у цьому році на Львівщині, і сьомий – за останні роки, повідомила Захід.нет головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко.

У дитини посмикувалися м’язи нижніх кінцівок. 20 днів тому хлопець впав і подряпав коліна. Через рани інфекція потрапила в організм.

«За словами матері, хлопчик не мав щеплення від правця. З семи випадків правця серед дітей, які ми фіксували за останні роки, два – з Яворівського району. Найчастіше це захворювання діагностуємо саме влітку, коли діти бігають, падають, отримують різного роду травми через які в організм потрапляє інфекція», – каже заступниця головного лікаря Охматдиту Олександра Бурда

Хлопчик під постійним наглядом лікарів перебуває в травматологічному відділенні лікарні, він отримує усе необхідне лікування. Наразі у дитини не важка форма правця, але як розвиватиметься хвороба далі, невідомо.

Нагадаємо, правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. У важких випадках хворий вигинається дугою, спираючись на п’ятки і потилицю. Якщо негайно не розпочати лікування, пацієнт може померти. Правець може спричиняти важкі ускладнення – асфіксію та зупинку серця. За даними МОЗ, від важких форм цього захворювання смертність сягає понад 50%.

Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Адже спори бактерій живуть у грунті і кишковому тракті тварин. Від людини до людини це захворювання не передається.

Захиститися від цієї хвороби можна лише вакцинацією. Дітям слід отримати щеплення у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим потрібно поновлювати щеплення від правця кожні 10 років.

У поліклініках Львівщини є достатньо вакцини від правця. Щоб безкоштовно вакцинуватися, потрібно звернутися до сімейного лікаря, який скерує у кабінет щеплень.

Фото: RollMaster

Схожі новини