Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Яворівщині браконьєри застрелили молоду лосиху
06 Травня, 14:28
logo-black

На Яворівщині браконьєри застрелили молоду лосиху

Слідчі Яворівського відділу поліції розшукують браконьєрів, які ввечері у понеділок, 4 травня, поблизу села Нагачів застрелили самку лося.

«Випадково у наше село потрапили чотири лосі, але повернутися у ліс судилося лише трьом. Чи то «карантинний голод» запаморочив мозок наших «горе»-мисливців, чи у них зовсім немає голови, але постріли прозвучали. Мені дуже шкода,що це сталося у моєму рідному селі», – написав у Фейсбук мешканець Нагачева Михайло Суровик.

Виконуючий обов’язки сільського голови Нагачева Василь Фітель каже, що такого прикрого випадку давно не було у їхньому селі.

«Нагачів межує з прикордонною зоною, то лосі могли зайти до нас з Польщі. Прикро, що тут одного з них таке спіткало. Зараз правоохоронці з’ясовують, у кого рука піднялася це вчинити. Надіємося, що винних таки знайдуть і покарають», – каже LMN Василь Фітель.

Фахівці встановили, що вбитій тварині було 2 чи 3 роки. Місцеві мешканці розповідають, що її часто бачили ще з трьома іншими лосями. Браконьєри стріляли із близької відстані з гладкоствольної рушниці зарядженою картеччю.

«Браконьєр залишив убиту самку лося. Мабуть, коли люди у селі почули вистріли, то він злякався, що його побачать та поспішив утекти з цього місця, аби його не зловили «на гарячому», – зазначає LMN Олександр Давидюк, головний мисливствознавець «Рава-Руського лісового господарства». – Тепер поліція шукає очевидців, які могли бачити цього порушника. Скоріш за все, це не мисливець. Адже 99 відсотків мисливців мають зареєстровану зброю та дотримуються усіх правил полювання».

В Україні полювання на лосів заборонене. 9 листопада 2017 цю тварину внесли до Червоної книги України. За такий вчинок браконьєрам загрожує штраф або кримінальна відповідальність.

Фото: Facebook

Схожі новини