регіональні новини
Написати нам
На Жовківщині знову вивчали, чому смердить
09 Жовтень, 14:33
logo-black

На Жовківщині знову вивчали, чому смердить

Антоніна Скляренко

У селі Гряда Жовківського району вчергове засідала комісія через забруднення довкілля місцевою свинофермою АПП «Гряда». Держпродспоживслужба повторно взяла проби повітря, адже на нестерпний сморід від свиноферми не припиняють жалітися сільські мешканці.

«Чому так все відбувається? Бо там все схвачено. Останнього разу, коли була комісія, керівництво ферми було попереджене заздалегідь. От вони і скрутили всі обороти. Вивезли свиней із ферми, виключили всі фільтри і залили це все відходами кави. Тільки після цього через два дні приїхали спеціалісти брати заміри повітря, звичайно, воно тоді було чисте. Але тільки комісія поїхала, все повернулося назад. Писали і люди з Дублян, що і в них іноді тепер чути сморід, не мають чим дихати, свиноферма, виходить, виливає свої відходи і на їхню сторону», – розповідає місцева мешканка Галина Солонецька.

У Гряді люди скликали повторну комісію, адже переконані, попередня пропрацювала неефективно. Жителі вимагали, аби гній і гноївку з ферми перестали вивозити на їхні поля та виливати просто неба. Хотіли, і щоб керівництво свиноферми взялось за рекультивацію ґрунту, проте жодна із цих вимог виконана не була. Сморід як був нестерпний, так і залишився.

«Повторно вивчали ситуацію згідно попереднього акту, що було зроблено і що потрібно зробити. Взяли ще раз проби повітря і будемо бачити, куди рухатись дальше», – каже начальник Жовківського райуправління Держпродспоживслужби Роман Гапоненко.

«Ми розуміємо, що свинокомплекс не закриєш. Не припинеш роботу, це юридична структура, яка платить податки. Але ситуацію із очисними структурами вирішувати треба. Хіба це вихід – де не глянь, кругом відходи розливати, постійно бочки вивозити? Треба знайти якийсь розумний баланс між виробником і жителями. Наразі ситуація між нами тільки накалюється. Треба допомогти юридичній структурі справитися із її проблемами, на то ми є громада», – каже місцевий житель Геннадій Стасюк.

Місцеві активісти кажуть, ситуацію із забрудненим повітрям не залишать у будь-якому випадку. Зараз звернулися до юридичної компанії, аби їхні спеціалісти якось допомогли у подальших кроках. Також повідомили до прокуратури, а та вже зробила запити в усі належні інстанції. У справі триває розслідування.

Схожі новини