Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Налагодили собі відмінну схему з відмивання грошей»: мешканці Жидачева підозрюють у розтраті коштів місцеву владу
06 Серпня, 18:17
logo-black

«Налагодили собі відмінну схему з відмивання грошей»: мешканці Жидачева підозрюють у розтраті коштів місцеву владу

Віра Потічна

Майже півтора року начальником Жидачівського міського виробничого управління комунального господарства є Богдан Ладика. Чоловіка на посаду призначив міський голова Володимир Левко. Все б нічого та, як виявилось, управлінець – близький родич мера, рідний племінник. Комунальне господарство виступає замовником всіх робіт із благоустрою міста, кошти перераховує міська рада. Таким чином, побоюються жидачівці, з міської казни можуть відмиватися немалі кошти.

«Законом України «Про державну службу» не допускається призначення на посаду державної служби людини, яка буде прямо підпорядкована близькій особі, з якою у неї родинні зв’язки. Крім того, згідно статті 25 цього ж Закону, обмежується праця родичів на одному підприємстві. Але, схоже, нашому міському голові закони не писані. Сина своєї сестри призначив на керівну посаду нашого комунального підприємства. Тепер своєму племіннику виплачує зарплату, нараховує премії та надбавки. Дочка мера – головний лікар райлікарні. За кілька місяців медустанова стане комунальною, це також буде суперечити закону. Хіба нема у цьому корупції?» – говорить депутат Жидачівської міської ради Володимир Петрінець.

117318921_2732527480406901_6360532666517104631_n
117303620_293993188543956_2237339809863137561_n

Чоловік розповідає, що ще торік, після того, як набули чинності зміни до закону «Про запобігання корупції», мав розмову із міським головою Володимиром Левком.

«Кажу: ви порушуєте закон, а за одне і права всіх містян. Маєте звільнити з посади свого родича та повідомити про це в антикорупційний комітет. А він мені: «На це є компетентні органи, аби давати оцінку моїм діям», – додає Петрінець. – Насправді компетентні і правоохоронні органи чомусь закривають на цю ситуацію очі. Я писав звернення в Інспекцію з питань праці, в Національне агентство з питань запобігання корупції. Зараз там проводять розслідування по цьому факту. Але бачу, що справа спускається на гальма. А поки там зволікають, у нас гарно налагоджується схема з відмивання коштів. Через комунальне підприємство проходять мільйонні оборудки по благоустрію Жидачева, а от, насправді, практично нічого не відбувається. Замовник благоустрою – комунальне підприємство, фінансує – міська рада, в цьому й криється корупційна складова. Всі роботи в місті виконує лише одна фірма, яка змінює тільки назви. Роботи проводяться з порушенням технологій. От, до прикладу, проклали в нас тротуари – так через рік із-під бруківки вже трава вилазить, покриття прогинається, просідає. Все тому, що десь зекономили на основі під бруківку. Галочку поставили, що зробили, грошима поділилися. А містяни як ходили перекошеними стежками, так і ходять далі».

zhydachiv-bruk-2
zhydachiv-bruk

Підтримує колегу й ще один обранець у міській раді Жидачева Петро Михайлишин.

«Міській раді підпорядковуються такі комунальні підприємства як Жидачівське виробниче комунальне підприємство і Жидачівське КП «Водоканал». Якщо там провести аудит-перевірку, визріє дуже багато запитань. І такими речами мали б зацікавитись відповідні правоохоронні органи, – каже Михайлишин. – Наше комунальне підприємство очолює племінник мера. Відомо, що такі підприємства не отримують премій, але не в Жидачеві. Племінник Левка має під тисячу доларів зарплати, плюс під тисячу доларів премії щомісячно. Крім того, міський голова виплачує додаткові премії йому ще й поквартально. І як без списання коштів на матеріали для роботи та паливо. Всі пам’ятають, як зовсім недавно, через КП чужі сміттєвози по ночах несанкціоновано завозили тверді побутові відходи на територію Жидачева, як рилися траншеї, кругом міста все повністю засипали сміттям. По цьому було відкрито навіть кримінальну справу. Всі розуміли, що все це безпосередньо відбувалося по вказівці і з дозволу нашого мера. Пам’ятаю, коли в одному із таких виритих котлованів, який ще не встигли загорнути, виявили якісь незрозумілі текстильні відходи, голова чітко вказав: це наше сміття, а це не наше. На жаль, справа ця теж принишкла».

Депутати стверджують: проблема зі сміттєзвалищем наболіла для міста роками, але вирішити її ніхто не поспішає.

zhydachiv-smittya
zhydachiv-smittya-2

«З бюджету Жидачева йдуть шалені гроші на фінансування різних робіт на полігоні, де звозять сміття. Але там нічого не відбуваються. Сміттєзвалище неправильно утримується. Невідомо куди йдуть ці величезні суми, які щороку виділяються на рекультивацію і захоронення твердих побутових відходів – нема цієї роботи! Всі дії лише на папері. Жодна обіцянка міського голови не відбувається. Складається враження, що голові Жидачева все це байдуже. Він добре сидить у своєму кріслі вже дві каденції і зараз збирається ще на третій термін. Але Жидачівська ОТГ, яка буде створена вже з осені, вартує кращого. Так не може більше тривати. Адже неважливо: ти – керівник обласної, районної чи міської структури, ти – державний чиновник! Маєш виконувати свою роботу добре. А в нас як? Якщо ще в області хтось працює і чогось боїться, то на місцях люди, зазвичай, просто ходять на роботу, щоб отримати зарплату, відбути свій робочий день та скористати з посади».

Депутати кажуть, що писатимуть запити, аби отримати інформацію, куди саме направлялися кошти з місцевої казни та яким чином були розтрачені. Крім того, планують й надалі добиватися законності призначень на керівні посади в місті через антикорупційний комітет.

ФОТО: надане Володимиром Петрінцем

 

Схожі новини