Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Наталя Мочара зі Сколівщини більше року незаконно обіймала посаду
28 Березня, 10:53
logo-black

Наталя Мочара зі Сколівщини більше року незаконно обіймала посаду

Юлія Швидко

14 місяців секретар Гребенівської сільської ради на Сколівщині Наталя Мочара незаконно перебувала на посаді. Таку постанову після восьми місяців слухань виніс Львівський апеляційний адміністративний суд.

Тепер вона повинна повернути у бюджет села 200 тис грн. Це зарплата та премія, які отримала за цей час, стверджує львівський адвокат Андрій Петришин. Він займався цією справою.

«Справа ніби дрібна, але саме з тисяч схожих дріб’язкових справ і утворився такий загальнонаціональний монстр як корупція. А Сколівський район давно став офшорною зоною для українських корупціонерів. Тамтешній суд, поліція та прокуратура залюбки похоронять будь-який корупційний злочин за грошову винагороду. І цей весь безлад вже кілька років ігнорує представник Президента України в районі та головний «контролер» за законністю – голова Сколівської РДА», – каже LMN Андрій Петришин.

Історія з призначенням Наталі Мочари почалася ще наприкінці 2017 року.

«Голова села Гребенів Ярослав Кожан запланував провести в секретаріат ради свою людину Наталію Мочару. Все ж таки, поповнивши штат ще одним поплічником, легше впроваджувати авантюри в селі. Пиляти бюджетні кошти, виділяти землі кому треба, – додає Андрій Петришин. – Для прийняття такого рішення була недостатня кількість депутатів. Ярослав Кожан вирішив звернутися до тодішнього голови району Ярослава Лепісевича по допомогу. І друзі по цеху знайшли вихід. Лепісевич надіслав до села своїх людей – голову апарату адміністрації Івана Ватаговича та голову юридичного управління адміністрації Степана Фединишина. Вони порекомендували приймати рішення за відсутності кворуму без скриньок для голосування та з іншими порушеннями. Меншість депутатів, що була на сесії, чемно покивала гривами – і рішення прийняли».

Незаконне призначення Мочари обурило депутатів сільської ради Марію Бичкович та Зоряну Галему. Вони поскаржилися до суду.

Ярослав Лепісевич також позбувся роботи.

Фото: ілюстративне

Схожі новини