Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Національний банк України увів в обіг нову 200-гривневу банкноту
25 Лютого, 10:46

Національний банк України увів в обіг нову 200-гривневу банкноту

Сьогодні, 25 лютого, Національний банк України увів в обіг нові 200-гривневі банкноти. Вони будуть використовуватися одночасно з купюрами старого зразка. Новими банкнотами НБУ буде поступово заміщувати зношені та пошкоджені 200-гривневі купюри зразка 2007 року.

Як повідомили в НБУ, за дизайном нова банкнота наслідує інші сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 та 1000 гривень. На ній збережені основні зображення купюри зразка 2007 року: на лицьовому боці – портрет Лесі Українки, а на зворотному боці – будівля в’їзної башти Луцького замку. Портрет Лесі Українки перемістили з правого боку в центр банкноти. Розмір нової банкноти не змінився – 75 x 148 мм, як і її кольорова гама.

Нова банкнота має кілька нових інноваційних елементів захисту. Зокрема, повертаючи її в руках, легко перевірити один із них – оптично-змінний елемент SPARK, який має поступово змінювати колір.

 

 

«Ще один інноваційний елемент захисту – “віконна” захисна стрічка. Ця частково введена в товщу паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення», – повідомляють в НБУ.

Крім того, в новій банкноті покращили рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору, а також змінили й удосконалили ультрафіолетовий та інфрачервоний захист.

  • 0
  • 45
Схожі новини