Національний природний парк на Турківщині отримав офіційний статус | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Національний природний парк на Турківщині отримав офіційний статус
12 Квітня, 16:06
logo-black

Національний природний парк на Турківщині отримав офіційний статус

Віра Потічна

У Турківському районі створили об’єкт природно-заповідного фонду Національний природний парк “Бойківщина”. Все через нещодавний Указ Президента де зазначається – площі природно-заповідного фонду України, збільшено на майже 80 тис. га.

Територія нового Національного парку – 12240 гектара земель державної та комунальної власності.

ʺСтворення на цій  території парку – важливий крок у вирішенні  проблеми збереження   старовікових  лісів Українських Карпат, – підмітив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. –  Крім того, це – сприятиме посиленню екологічного каркасу екомережі Карпат, так як новий парк межуватиме  із НПП ʺСколівські Бескидиʺ та  включатиме частину територій регіонального ландшафтного парку ʺНадсянськийʺ, що входить  до складу транскордонного біосферного резервату ʺСхідні Карпатиʺʺ.

До речі, частина «Бойківщини» включено до європейської мережі природоохоронних територій Смарагдова мережа.

Правда радості від офіційного статусу Національного парку, не розділяють активсти, які впродовж багатьх років боряться із вирубкою лісів у Карпатах. Національний парк створили ті, хто попередньо перед тим вирубував ліс.

«В Турківському районі покладають великі надії на те, що створення Національного парку вирішить всі проблеми. Але попри це, ніхто не каже, якщо нема Національного парку, то можна порушувати закон, рубати і красти ліс. Про ці крадіжки відомо керівництву району, області, країни, всім правоохоронним органам. Створюючи Національний парк, збільшиться покарання, але, хто їх буде виконувати? Поліція, вкрай рідко доводить справи до суду, а суд дуже рідко виносить вироки. Тому, поки в країні не наведено ладу з інституціями, не будуть реформовані філіали, – навряд чи можна вважати створення Національного парку якоюсь великою панацеєю, – каже Василь Курій активіст громадського руху „СтопЛісоцид“ . – Це добре, що держава спробує взяти на себе охорону лісу, але чиїми зусиллями, тих людей, які досі це робили? Влада стільки років мала повноваження, величезний ресурс, щоб навести лад в лісі, і де він? Навряд чи вони і зараз будуть міняти свій підхід до збереження лісу тепер. Як ж то так треба було догаздувати держлісгоспу та комунальному підприємству обласної ради, щоби аж природно-національний парк зараз став останньою надією врятувати Карпати».

  • 0
  • 622
Відео