НБУ ввів в оббіг монети «Надання Томосу про автокефалію Православної Церкви України» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
НБУ ввів в оббіг монети «Надання Томосу про автокефалію Православної Церкви України»
26 Березня, 10:42

НБУ ввів в оббіг монети «Надання Томосу про автокефалію Православної Церкви України»

Вчора НБУ випустив золоту, срібну та нейзильберову монети «Надання Томосу про автокефалію Православної Церкви України». Про це повідомляє НБУ.

В оббіг ввели 1500 штук рифлених монет з номіналом 100 гривень.

 

 

“На аверсі монети, вгорі, півколом розміщений напис «Від хрещення до Томосу. Тисячолітній шлях української церкви. Внизу – малий Державний герб України та напис: «Україна/100/гривень», – повідомляє НБУ. –  По центрі абриси собору Святого Георгія у Стамбулі – бані Софійського собору в Києві. По боках дати: 988 та 2019 роки.”

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображений Вселенський Патріарх Варфоломій, який підписує Томос. Зверху напис:«Благословляємо та проголошуємо православну церкву в Україні автокефальною» та внизу: «Вселенський Патріарх/Варфоломій.

Випустили ще 4 тисячі срібних монет номіналом 20 гривень.

“На аверсі монети розміщений вгорі малий Державний Герб України, під ним слово — “Україна”. На тлі рукописного фрагмента Томосу — позолочені відбитки печаток Вселенського Патріарха Варфоломія і Митрополита Київського й усієї України Єпіфанія, – повідомляє НБУ. – Внизу – рік карбування монети — “2019” і номінал — “20 гривень”. По колу напис: “Благословляємо і проголошуємо Православну церкву в Україні автокефальною”.”

На реверсі, на матовому тлі, зображений хрест. В центрі дата «2019 рік». По колу написи: “Православна церква України” і “15-та в благословенному хорі автокефальних Церков”.

Випустили 74 тисяч рифлених монет з нейзильберу номіналом 5 гривень.

На аверсі монети зображений стилізований хрест, а вгорі – малий Державний герб України, під яким – напис “Україна”. В центрі відбитки печаток Вселенського Патріарха Варфоломія і Митрополита України Епіфанія, між якими розташоване позначення номіналу — 5, нижче напис — “гривень”, рік карбування монети — “2019” і логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображений стилізований фрагмент томосу та дата його надання на тлі бань Софійського собору. По колу напис: “Надання томосу про автокефалію Православної церкви України”.

Фото: НБУ

Відео