Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Не хочеться, аби людей постійно мали за ніщо»: недалеко Львова мешканці трьох сіл перекрили дорогу
26 Травня, 14:25
logo-black

«Не хочеться, аби людей постійно мали за ніщо»: недалеко Львова мешканці трьох сіл перекрили дорогу

Сьогодні, 26 травня, у селі Підрясне Яворівського району мешканці трьох сіл – Ясниська, Домажир та Рясне-Руське – організували мирну протестну акцію, вимагали створення Брюховецької ОТГ.

Понад пів сотні людей вийшло на дорогу ще о 9-й ранку. У руках тримали плакати: «Ми маємо право вибору», «Домажирська сільська рада за Брюховицьку ОТГ», «Громада зробила свій вибір!». По кілька хвилин ходили пішохідним переходом. Далі зупинялись, аби пропустити машини.

«Не хочеться, аби людей постійно мали за ніщо, наша громада зробила свій вибір, тому насильно приєднати їм нас до Львова не вдасться. Ми за Брюховицьку ОТГ. Сьогодні акція мирна. 15 хвилин ходимо через перехід, потім пропускаємо машини. Сьогодні це як попередження, якщо до нас не прислухаються і вперто ігноруватимуть наше бажання на власну територіальну громаду з центром у Брюховичах, обіцяємо, акції будуть на всіх дорогах біля Львова, і, точно, не тимчасові. Просто заблокуємо переїзд і все», – каже одна із учасників акції Оксана.

101019894_2657722264506667_2000104830240030720_n-2

Протестувальники дотримувались умов карантину, тримались на відстані один від одного та були у засобах індивідуального захисту.Чекали приїзду голови Львівської ОДА Максима Козицького. Натомість за кілька годин після початку акції із людьми зустрівся заступник голови адміністрації Юрій Холод. Вислухав вимоги та пообіцяв передати їх очільнику області. Близько обіду люди розійшлись по домівках.

100753094_10157590024369387_3659552061655089152_n

«Якщо міський голова Львова думає, що щось можна прокрутити за плечами людей, то це йому не вдасться. Дивно відбувається насправді ця ситуація із приєднанням навколишніх сіл та селищ до Львова. Адже ні голови, а ні самі мешканці населених пунктів не мали зустрічей із міським головою Львова, ніхто не був проінформований, що він хоче такого приєднання та бажає створити Львівську ОТГ. Натомість це відбувається якось таємно і за всіма законами політичного свавілля. Тому це й обурює, – говорить селищний голова Брюхович Володимир Доманський. – Мешканців не зупинити, вони не хочуть до Львова. На заклик поїхати до Києва в неділю ввечері вже в понеділок зранку більше 200 людей були під Офісом президента. Там передали всі необхідні документи і зараз також чекаємо реакції. Тому, коли міський голова Львова говорить, що тут працює лише групка непокірних, він помиляється. Мешканці громад одностайні в своєму виборі та дуже серйозно налаштовані, аби відстояти власне законне право жити у самостійній спроможній громаді».

Нагадаємо, вчора представники Винників, Брюхович та сіл, які планують увійти у Брюховицьку ОТГ, влаштували мітинг перед будівлею Офісу президента у Києві. Просили Володимира Зеленського підтримати створення Брюховицької та Винниківської об’єднаних територіальних громад і не включати ці населені пункти до складу Львівської ОТГ. Адже на початку січня Львівська міськрада звернулася до уряду та ВРУ з проханням включити до складу Львівської ОТГ 20 населених пунктів, серед яких є смт. Брюховичі, Бірківська та Рясне-Руська сільради.

Фото: Варта 1 та Віталій Горбатенко

  • 0
  • 1361
Схожі новини