Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Не вірю, що мені вдалось”: мешканка Старого Самбора склала ЗНО з англійської на 200 балів
01 Серпня, 15:27
logo-black

“Не вірю, що мені вдалось”: мешканка Старого Самбора склала ЗНО з англійської на 200 балів

Цьогоріч 62 випускники Львівщини склали ЗНО на максимальні 200 балів. Лише 6 особам вдалось отримати такий результат на зовнішньому незалежному оцінюванні з англійської мови. Серед них – випускниця Старосамбірської ЗСШ №2 Зоряна Горик. 

Дівчина успішно склала й інші іспити: математику на 189 балів, українську мову на 196.

“200 балів для мене стали сюрпризом. Коли склала ЗНО, відчувала, що у творчому завданні не виклалась сповна, не написала так добре, як раніше, під час підготовки. Тому була більш, ніж впевнена, що максимальний бал мені не поставлять”, – розповідає Зоряна LMN. 

Дівчина каже, довго не могла повірити, що здала ЗНО з англійської на максимум. Кілька разів перевіряла, чи все правильно зрозуміла. До підсумкового тестування Зоряна почала готуватись минулого літа, але англійською захопилась ще у 7 класі. 

“З англійської у мене було одне додаткове на тиждень, яке тривало дві години. Вдома багато слухала пісень, перекладала і запам’ятовувала слова. Багато, звичайно, було і вправ. Особливо тести минулих років. Це дуже допомагає у будь-якому предметі”, – каже дівчина. 

Майбутнім випускникам радить не перетворювати іспити на серйозну проблему. 

“Треба знаходити час і на захоплення, і на відпочинок, і на друзів. Словом, не всі думки мають бути про ЗНО, бо тоді можна поїхати дахом. День перед ЗНО варто погуляти, відпочити, не перенавантажуватись. Останній місяць працювати в темпі. Спланувати правильно навантаження, аби все довчити та повторити вивчене раніше. Останній тиждень акцентувати увагу на тому предметі, який маєш здавати найшвидше, не намагатись робити все й одразу”, – зізнається Зоряна. 

Випускниця додає, перед ЗНО дуже важливо не панікувати. Каже, багато випускників не склали ЗНО так добре, як хотіли б, через хвилювання. 

“Воно справді заважає викластись сповна. Я от перед першим якось хвилювалась, а на англійську вже йшла надзвичайно спокійна: розуміла, що зробила все, що могла. Також не раджу орієнтуватись на 200 балів. Багато кому батьки чи вчителі вбивають в голову, що треба отримати саме максимум. Ну і звідси знову багато зайвих переживань, бажання виправдати сподівання інших. Треба орієнтуватись на те, щоб показати максимум того, що ти вмієш. І важливо тверезо оцінювати свої можливості. Для когось 170 – вау результат, а комусь і 198 буде мало”, – каже відмінниця.

  • 0
  • 15466
Схожі новини