«Не займайтесь дурницями та не розпускайте фейки!»: Василь Курій записав звернення до голови Держлісагентства(Відео) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Не займайтесь дурницями та не розпускайте фейки!»: Василь Курій записав звернення до голови Держлісагентства(Відео)
17 Вересня, 17:48
logo-black

«Не займайтесь дурницями та не розпускайте фейки!»: Василь Курій записав звернення до голови Держлісагентства(Відео)

Нещодавно в Україні розпочалася реалізація програми «Зелена країна». І вже, як хваляться в Державному агентстві лісових ресурсів – є певні результати. Лісистість України має бути не менше 20%, сьогодні вона становить 15,9%. Про це голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець розповів в одному із інтер’ю. Не займатися дурницями, а краще навести лад у лісовій господарці, з такими тезами звернувся до голови Василь Курій, активіст руху «СтопЛісоцид».

«Інформаційний шедевр голови Держлісагентства.  Але, як на мене, це не більше ніж ширма, покривало над тими злодійськими схемами, які є зараз у лісовій господарці. От обіцяли навести порядок з корупцією у лісгоспах – не навели, давайте, будемо щодня розповідати про мільярд дерев, які ми посадимо.

От каже голова, 170 тис. га потрібно для таких нових засаджень. 100 га вони, начебто, відшукають на тих територіях, які вони знищили. Питання, якщо керівництво в лісі на Львівщині одне і те ж саме з 1999 року, то хто ж тоді знищив ліс? Ви вручаєте їм грамоти, медалі, і водночас визнаєте, що є території спустошені, та знищені…Тоді це все не в’яжеться», – йдеться у відеозвернені Василя Курія до голови Держлісагентства.

Активіст каже, неможливо зрозуміти механізму, яким користується влада. Та радить прочитати їм лісовий кодекс.

«Як ви плануєте віддати цей ліс громаді? Поясніть! Але передусім прочитайте лісовий кодекс, або ж хоча Вікіпедію. Там написано, що лісовий фонд – це є сукупність лісів, незалежно в чийому користуванні вони перебувають і всі ці  ліси – є власністю держави! То в який спосіб ви пропонуєте громадам, отримати цей ліс?  Є постійні лісокористувачі, може ви цю модель пропонуєте? Це державні підприємства – Держлісгоспи, комунальні підприємства. Але громади не мають жодного відношення до ведення господарки на цих підприємствах. Саме ці установи його продають, ставлять цінову політику», – додає.

Для того, щоб будувати з громадами якийсь діалог агентству лісових ресурсів перш за все треба знайти якийсь механізм передачі теперішніх комунальних лісів від обласних рад, які, до слова, передані їм громадами у незаконний спосіб, назад у їхнє користування.

«Обласні ради є засновниками підприємств, які є лісокористувачами. Реформуйте для початку цю галузь. Напрацюйте модель та запропонуйте громадам створити маленькі комунгоспи, які будуть справді лісокористувачами. І вже після цього можна вести діалог з громадами.

А ви ж пропонуєте громадам віддати вам заліснені території, які ще можна почистити, або просто земельні ділянки, для того, аби ви там могли посадити ліс. Ви же в своїй статті проговорилися і написали, що 20 тис. га, вам вже передають. Навіть зазначили, що це все перебуває на стадії передачі вашим державним підприємствам. То чи розумієте, що коли ці території будуть вам передані, громади втратять будь-який вплив над цими землями?  Після цього, думаю, ваш вірний слуга Дейнека, або йому подібні, ініціюють рішення в облраді і всі ці території будуть віддані якимось князькам для ведення мисливських господарств», – каже Курій.

Активіст звернувся також до громади, з проханням слідкувати за руками депутатів, як і за що вони голосують. Бо якщо зараз віддати землі під ліс, вони вже ніколи не будуть належати громаді. А керівництву Держлісагентства ще раз побажав навести лад у лісовій господарці.

  • 0
  • 2000
Відео