Багатодітну матір, якій пересадили внутрішні органи, не змогли врятувати – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Багатодітну матір, якій пересадили внутрішні органи, не змогли врятувати
04 Лютого, 16:43
logo-black

Багатодітну матір, якій пересадили внутрішні органи, не змогли врятувати

Антоніна Скляренко

Мешканка Судової Вишні 39-річна Юлія Кавій, яку впродовж двох років намагалася врятувати вся країна, померла сьогодні вночі. Жінці пересадили в Індії серце та легені.

«Сьогодні вночі Юлія померла. Вона була дуже сильною, мужньо боролася за своє життя», – написали на сторінці волонтери.

Юлія захворіла чотири роки тому. У неї було рідкісне захворювання, що вражало артерії легень. В органі набиралася вода. Паралельно розвинулась і серцева недостатність. Юля потребувала пересадки одразу двох органів.

У квітні 2018-го їй пересадили серце і легені в Індії. Операція пройшла успішно, донором була молода людина. Лікування оплатило МОЗ, перерахувавши на рахунок клініки «Gleneagles Global Hospital» 147 тис. доларів. Але щоб повернутись додому і продовжити лікування, жінці знову не вистачало грошей. Тоді відгукнулись небайдужі. До збору коштів долучалися волонтери та благодійні організації.

Коштами жінці допомагала і Судововишнянська міська рада, їй щомісяця виділяли 12 тис. грн.

“Після операції Юлі треба було постійно пити дорогі ліки, періодично проходити обстеження. На місяць мала витрачати до тисячі євро, – каже сусідка Юлії Оксана. – Вона як з Індії приїхала, деякий час добре почувалася. На вулицю завжди з пов’язкою виходила, боялася підхопити якийсь вірус”.

Але жінка захворіла на пневмонію. Померла у кардіохірургії Львівській обласної лікарні.

Юля Кавій виховувала як мати-одиначка 5 дітей. Троє її синів уже дорослі, один хлопчик – школяр молодших класів, найменша дівчинка відвідує дитячий садок. Доглядати за ними допомагали сусіди та рідний брат Юлі.

  • 0
  • 2173
Відео