Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Нічого спільного з грипом ця хвороба не має»: інфекціоністка описала три етапи коронавірусної хвороби
22 Жовтня, 14:03

«Нічого спільного з грипом ця хвороба не має»: інфекціоністка описала три етапи коронавірусної хвороби

Лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська заявила, що найближчим часом в Україні очікується зростання захворюваності на коронавірус. Тому людям слід бути готовими до цього та навчитися розрізняти три етапи коронавірусної недуги, про це лікарка повідомила на сьогоднішньому на брифінгу.

«У найближчі кілька місяців ми очікуємо зростання захворюваності. А вже ближче до березня, можливо раніше, — ніхто цього не знає — можливо ситуація дещо покращиться», — зазначила медик.

Також Ольга Голубовська розповіла про три фази розвитку коронавірусу. Близько 80% хворих одужують на першій стадії захворювання. За її словами цей вірус не можна порівнювати з грипом.

«Нічого спільного з грипом ця хвороба не має. Ні щодо навантаження на систему охорони здоров’я, ні щодо наслідків для хворого. Коронавірусна інфекція — це тривале захворювання», — сказала вона.

Голубовська розповіла про три етапи розвитку COVID-19:

1 етап — це перший тиждень захворювання, коли хворі себе почувають, в основному, практично здоровими. У 80% людей захворювання і закінчується на цій стадії. Пацієнти повинні звертатись до лікаря, пити вітаміни. Інфекціоністка закликала не приймати антибактеріальні і гормональні препарати.

2 етап — в цій фазі від 10 до 30% хворих. Ця ураження органів і системи організму. Все лікування спрямоване на стримування «шторму» імунної системи. Триває ця фаза до трьох тижнів. Застосовують всі методи лікування.

3 етап — «постковідний синдром». Пацієнтам потрібно перебувати під наглядом. Людина може до місяця перебуває на лікарняному після одужання.

До слова, як інформує УНН, в Україні на COVID-19 захворіло вже 18 осіб, які мають вік понад 100 років. Найстаршому з них – 120 років.

За весь час пандемії було 18 хворих віком від 100 років. 11 чоловіків та 7 жінок. З цих 18-и померло тільки двоє осіб за весь час. І їм було по 102 роки. Решта – виписалися. Найстарший пацієнт – 120 років, успішно одужав.

 

  • 0
  • 396
Схожі новини