Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Очікуваний затяжний характер: ВООЗ про пандемію коронавірусу
03 Серпня, 09:15

Очікуваний затяжний характер: ВООЗ про пандемію коронавірусу

Пандемія коронавірусу як і раніше залишається надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я і має міжнародне значення. У Всесвітній організації охорони здоров’я заявили, що епідемія матиме надзвичайно затяжний характер, повідомляє «Укрінформ».

Учасники відзначили «очікуваний затяжний характер» пандемії і наголосили на важливості заходів по боротьбі з вірусом на національному, регіональному та глобальному рівнях.

«Пандемія – це криза в галузі охорони здоров’я, яка буває раз на століття, і наслідки якої відчуватимуться протягом наступних десятиліть», – сказав голова організації Тедрос Гебреєсус.

Він зазначив, що багато країн, які вважали, що вони залишили позаду найгірше, нині стикаються з новими спалахами. У деяких з тих, хто був уражений у перші тижні менше, тепер спостерігається збільшення кількості випадків та смертей. І навпаки: ті країни, які пережили великі спалахи, наразі взяли їх під контроль.

Комітет також підготував рекомендації для ВООЗ. Серед них: підтримувати країни в протидії поширенню захворювання, сприяти прискоренню наукових досліджень і розширення доступу до лікарських препаратів і вакцин у міру їх появи.

Країнам комітет рекомендував підтримувати наукові дослідження, в тому числі фінансово. А також відстежувати санітарно-епідеміологічну ситуацію в світі і надавати населенню основні послуги в галузі охорони здоров’я.

У заяві, оприлюдненій після засідання, ВООЗ ствердила про передбачувану тривалість пандемії Covid-19. Організація підкреслила важливість постійних зусиль з реагування громадськості, а також на глобальному рівні відслідковування контактів інфікування.

Нагадаємо, ВООЗ визнала коронавірус надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу в кінці січня. 11 березня Тедрос Гебреєсус оголосив пандемію. В кінці липня Гебреєсус заявив, що за останні шість тижнів кількість виявлених випадків зараження коронавірусом у світі подвоїлася і пандемія продовжує набирати обертів.

Фото: Ліга.нет.

  • 0
  • 447
Схожі новини