Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Очільниця МОЗ підтримує доступ ліків з медичним канабісом для хворих
17 Вересня, 11:20

Очільниця МОЗ підтримує доступ ліків з медичним канабісом для хворих

Українські пацієнти з тяжкими захворюваннями мають право на доступ до медичних препаратів, що містять у своєму складі медичний канабіс. Про це міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька заявила під час онлайн-зустрічі щодо захисту прав пацієнтів в Україні, передає Укрінформ.

“Є пацієнти, які потребують доступу до медичних препаратів, що містять у собі складову медичного канабісу, і є ефективним та результативними у знятті симптомів. Питання медичної форми канабісу стосується більше стандартів лікування: чим якіснішим є лікування, то менше пацієнт має потреби шукати додаткової медичної допомоги, щоб швидше соціалізуватися до свого звичайного життя. Але пацієнти в Україні мають право на доступ до препаратів, що містять складові медичного канабісу. Ми робитимемо це крок за кроком”, – каже Скалецька.

Лікування препаратами, що містять медичний канабіс потребують близько два мільйони українців. Зокрема, понад 20 тисяч дітей із формами епілепсії, які не піддаються лікуванню існуючими препаратами, сотні тисяч онкохворих, більш як 100 тисяч паліативних пацієнтів та десятки тисяч ветеранів війни із посттравматичним стресовим розладом.

На сьогодні лікувальні властивості канабісу визнані. Ліки на його основі дозволені в 44 країнах, зокрема в країнах ЄС.

Поки чинне законодавство не дозволяє досліджувати канабіс та його похідні і використовувати для лікування – ці речовини входять до списків наркотичних та психотропних, обіг яких в Україні заборонений.

Лікарі підкреслюють, що медичні препарати з вмістом канабісу, не викликають звикання чи залежності. Вони майже не мають психотропної дії, лише знеболюють, розслабляють і гальмують.

Фото: companion

Схожі новини