По 1000 сертифікатів в місяць: мільйони гривень заробили зловмисники на фейкових свідоцтвах про вакцинацію | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
По 1000 сертифікатів  в місяць: мільйони гривень заробили зловмисники на фейкових свідоцтвах про вакцинацію
03 Листопада, 13:24

По 1000 сертифікатів в місяць: мільйони гривень заробили зловмисники на фейкових свідоцтвах про вакцинацію

Служба безпеки України заблокувала злочинну групу, яка займалася підробками ПЛР-тестів та свідоцтв про вакцинацію. За попередньою інформацією, ділки «заробляли» понад 3 млн грн щомісяця, а більшість їхніх клієнтів – заробітчани, які хотіли виїхати за кордон.

«Група зловмисників складалася із 4 осіб: мешканців Запоріжжя та Львівщини. Організатор оборудки шукав «клієнтів» серед охочих працевлаштуватися за кордоном. Його спільник, який здійснював рейсові міжнародні перевезення людей, також поповнював клієнтську базу. Інші – виготовляли підробки та виконували роль кур’єрів», – розповіли у СБУ.

Міжнародний сертифікат про вакцинацію «коштував» 40 євро, а негативний ПЛР-тест ‒ 500 гривень. Для «оптових» замовників діяла гнучка система знижок.

Щомісяця зловмисники виготовляли майже 1000 сертифікатів про вакцинацію та 2000 негативних ПЛР тестів.

Готові «замовлення» ділки відправляли через популярні поштові сервіси та кур’єрів. «Оплату» отримували на банківські картки або готівкою.

«У ході обшуків, проведених за місцем фактичного мешкання зловмисників, виявлено та вилучено: підроблені міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19; бланки з негативними результатами ПЛР тестів; чорнову бухгалтерію; підроблені документи, необхідні для працевлаштування за кордоном (запрошення на роботу за кордоном від реальних установ та підприємств та довідки для державних органів влади європейських держав); поліграфічне обладнання, комп’ютерну техніку, які використовувалися для виготовлення підробок; мобільні телефони з доказами протиправної діяльності», – додають у структурі.

Наразі вирішується питання щодо оголошення зловмисникам підозри. За скоєне їм грозить до 7 років тюрми.

 

  • 0
  • 1158
Відео