Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Поляки, вшановуючи загиблих у Гуті Пеняцькій, знову звинуватили українців у вбивствах
25 Лютого, 09:35

Поляки, вшановуючи загиблих у Гуті Пеняцькій, знову звинуватили українців у вбивствах

Вчора, 24 лютого, польська делегація та представники влади Львівщини вшанували жителів села Гута Пеняцька, що на Бродівщині, вбитих у Другій світовій війні. Римо-католицькі, греко-католицькі та православні священики спільно відслужили панахиду за загиблими. Близько сотні поляків на чолі з держсекретарем Польщі Адамом Квятковським взяли участь у поминальній акції.

Хоча священики наголошували, що їхня акція не має політичного підґрунтя, проте польська делегація все ж висловлювала звинувачення в бік українців «вбивствах людей тільки через те, що вони були поляками».

Так у листі польського президента Дуди йшлося про те, що «беззбройних поляків вбивали члени дивізії «Галичина» та УПА, які орудували на Волині, Подолі та львівських землях». Наголосив і на тому, що «українські націоналісти перетворили у попіл польські села, костьоли та вбили тисячі поляків через те, що їхньою єдиною провиною була польська мова і вірність традиціям та Вітчизні». У листі підкреслено, що людей знищували «тільки через те, що вони були поляками».

Голова Львівської ОДА Олег Синютка, який був на цій акції, зазначив, що винними у вбивствах у Гуті Пеняцькій є «нацизм та комунізм», а український народ не причетний до того, що сталось.

 

«Мені дуже прикро, що через 75 років звучать звинувачення у сторону українців. Вини нашого народу у цьому немає. Якщо є вина певних людей у тій трагедії, яка сталася у Гуті Пеняцькій, то я би дуже просив, щоб завжди слідували тим словам, які проголосили владики  наших християнських церков – католицької , греко-католицької та православної: «Прощаємо і просимо прощення». Ця формула є найкращою, щоб пам’ятати про ті сторінки історії, які були», – сказав Олег Синютка.

 

 

Представниця польського товариства «Гута Пеняцька» Малгожата Госньовська-Кола заявила, що українська влада повинна дозволити встановлювати полякам свої пам’ятники, бо це «християнський обов’язок». Вона додала, що «Польща не забуває про такі місця, як Гута Пеняцька».

Поруч із місцем вшанування жертв Другої світової війни розмістили стенд, де трьома мовами – українською, англійською та польською, йшлось про правдиву історію знищення Гути Пеняцької.

Схожі новини