«Проект про заборону рубок у лісах – фейк від обласної ради», – громадський активіст Василь Курій | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Проект про заборону рубок у лісах – фейк від обласної ради», – громадський активіст Василь Курій
13 Березня, 12:15
logo-black

«Проект про заборону рубок у лісах – фейк від обласної ради», – громадський активіст Василь Курій

Юлія Швидко

Депутат Львівської обласної ради Іван Собко вчора на сесії ЛОР підняв питання про заборону рубок на території двох лісництв Старосамбірського «Галсільлісу». До розгляду подав проект рішення, яке забороняє рубки в межах національного парку «Королівські Бескиди». За нього проголосували 53% депутатів. Якщо протягом трьох днів голова ЛОР Олександр Ганущин підпише рішення, воно одразу запрацює.

«Ті, що попередньо одержали «лісорубні квитки», отримають свою деревину. Нових листків уже нікому не видаватимуть. На цій території посилять охорону від «Галсільлісу», будуть задіяні правоохоронці та екоінспекція, – говорить LMN Іван Собко. – Десятки кримінальних справ, десятки нарад не дають жодного результату, залишається один –повна заборона рубок. Вчора говорив з прокурором області. Каже, що з 70 пилорам, які працюють на Старосамбірщині, лише 10 легальних. Коли не буде лісу, не буде й пилорам. Якщо ж ситуація не покращиться, то вдамося до ще кардинальніших дій. Заборонимо вирубувати ліс й у сусідніх районах, наприклад, у Турківському».

Громадських активістів, що борються за збереження лісів на Львівщині, обурив такий проект.

“Своїм рішенням обласна рада черговий раз показала, що вона – імпотент. Замість того, аби навести порядок на цій території, приймає популістське рішення – заборонити рубки. Це смішно, бо Лісовий кодекс України передбачає рубки дерев, яким підійшов час. А обласна рада своєю постановою хоче йому заперечити. При цьому розуміє, що порушники не понесуть жодної кримінальної відповідальності, – каже LMN громадський активіст Василь Курій. – Обласні чиновники можуть заборонити розкрадання лісів, перестати вимагати, аби їм возили гроші від незаконних вирубок та не давати «зелене світло» «чорним лісорубам» – натомість видають бульбашкові постанови».

Представники ЛОР  таким чином хочуть зняти зі себе відповідальність за раніше незаконно зрубані дерева, вважають активісти.

«Є таке поняття як «лісопідрядна документація», згідно якої слід проводити вирубку спілих дерев. При цьому мають виписати «лісорубний листок». Але справа в тому, що ці дерева вже років 10-20 тому як вирубали. І немає що рубати. От вони й забороняють вирубку на території, яка вже давно гола, – додає Василь Курій. – На кожній нараді обласні очільники вихваляються, як завдяки лісу наповнюється бюджет. А як вони тепер планують приносити прибуток? Чим заплатять зарплату працівникам Галсільлісу?»

Старосамбірська районна рада – один зі співвласників місцевого «Галсільлісу» – ще 10 липня торік прийняла рішення про заборону вирубок у лісах. Цим рішенням знехтували керівники Львівської обласної ради. На території району видавали дозволи на вирубку.

«Районна рада приймала це рішення як крик про допомогу, прецедент. Хотіла привернути увагу до проблеми. Але її тоді не почули. Тепер до виборів близько – самі про це заговорили. Проект про заборону рубок у лісах – фейк від обласної ради», – каже активіст.

Фото: ілюстративне (на головній)

Відео