Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Пропустив через кордон 24 кілограми ювелірних виробів”: львівського митника поновили на посаді
05 Серпня, 09:14

“Пропустив через кордон 24 кілограми ювелірних виробів”: львівського митника поновили на посаді

3 серпня колегія суддів 8-го апеляційного адміністративного суду під головуванням Пліша М.А. поновили на посаді митника Сергія Кисловського. Чоловік пропустив через митний пост “Львів-аеропорт” 24 кг ювелірних виробів, передає Антикорупційний моніторинг Львівщини.

Нагадаємо, 21 листопада 2018 року співробітники СБУ в львівському аеропорту затримали львів’янина, який намагався незаконно переправити з однієї з країн Близького Сходу на територію України ювелірні вироби масою 24 кг. Саме Кисловський “допоміг” пропустити через кордон цінний вантаж.

За фактом відкрили кримінальне провадження про притягнення до відповідальності заступника начальника митного поста Сергія Кисловського за те, що він незаконно звільнив від митного контролю ювелірні вироби. А також адміністративне провадження громадянина Кулика С.О., про порушення митних правил.

Кисловського скоротили на роботі. Однак після кількох лікарняних він залишився у Львівської митниці, як позаштатний працівник і отримував зарплатню.

4 грудня Галицький суд Львова накладав арешт на контрабандні ювелірні вироби. Працівники слідчого управління СБУ передали речові докази на “відповідальне” зберігання контрабандисту Кулику С.О., Його попередили про кримінальну відповідальність за неналежне зберігання доказів.

У лютому 2019 року, коли почались судові засідання щодо притягнення до адміністративної відповідальності Кулика, працівники митниці мали лише лист від СБУ, що золотий багаж знаходиться на зберіганні у порушника. Проте чоловіка у судді так і не було.

Після інциденту Кисловський “заліг на дно”. Проте ще близько року він рахувався поза штатом і щоденно ходив на роботу в обласне Управління митної служби. Громадськість зацікавилася цією справою та ініціювала зустріч з керівництвом митниці. Саме після цього Сергія Кисловського притягнули до дисциплінарної відповідальності та звільнили з посади у листопаді 2019 року.

Митник вважав таке рішення протиправним та одразу ж звернувся до суду з вимогою про поновлення його на посаді. Так, 8 квітня цього року суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулик А.Г. вирішив, що досліджені обставини свідчать про неналежне виконання митником своїх посадових обв’язків та відмовив у задовленні позову повністю.

Кисловський рішення оскаржив. І 3-го серпня 2020 року суд скасував рішення першої інстанції та прийняв нове – в користь Кисловського.

Таким чином фігурант все-ж знайшов шлях повернутися на свою посаду та ще й компенсувати середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Фото: Deals.

  • 0
  • 1295
Схожі новини