Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Пухлина займала 45% тіла”: у Львові прооперували триденне немовля, яке мало вроджену ваду
13 Серпня, 18:47

“Пухлина займала 45% тіла”: у Львові прооперували триденне немовля, яке мало вроджену ваду

У маленької Каміли, ще коли вона була в утробі матері, діагностували куприкову тератому. Пухлина займала 45% тіла. Немовля з’явилося на світ через кесарів розтин і вже на четверту добу після народження дитячі хірурги Львівської міської дитячої лікарні прооперували дівчинку. Вага пухлини – 1700 г, пише zaxid.net.

У породіллі Лесі це була третя вагітність. На облік до гінеколога стала пізно – на четвертому місяці вагітності. На першому УЗД в районному центрі їй сказали, що у дитини спинна грижа.

«Тоді я поїхала на обстеження до Львова. Тут мені сказали, що у дитини куприкова тератома. Я весь час відчувала, що у мене під ребром справа якась гуля, яка страшенно пече. Пухлина росла разом з дитиною, лише на останньому місяці вагітності її ріст зупинився», – згадує Леся.

Після народження відразу скерували дитину в Львівську міську дитячу лікарню, де оперують новонароджених з різними вродженими аномаліями. Тут дитину ретельно обстежили.

«Зазвичай дітей з такими аномаліями ми намагаємося оперувати трохи пізніше, даємо їм можливість трохи зміцніти. Але у цьому випадку мусили оперувати терміново, на четверту добу від народження дитини, бо масштаб пухлини був такий, що її оболонки не витримували, вміст почав витікати. А це пряма дорога до інфікування, що вкрай небезпечно», – каже завідувачка II хірургічного відділення лікарні Галина Курило.

До операційної бригади увійшли дитячі хірурги – Галина Курило і Дмитро Грицак. Також  анестезіолог, реаніматолог та операційна сестра. Операція тривала понад 2,5 години.

«Ми дуже ретельно готувалися, бо при таких операціях часто відмовляють нирки. Організм, який жив з цією пухлиною, дуже погано реагує, коли її забирають. По суті, ми забираємо половину тіла. Дитина при народженні важила 3600 грамів, а коли забрали пухлину – 1900», – каже Галина Курило.

Замість сідниць у дитини була суцільна пухлина. Вона, як кажуть лікарі, йшла по хребту до крижових кісток. Окрім того, була аномалія артерій, вен, судин, які харчували ту пухлину. Хірургам довелося відділити ті судини, які потрібні дитині для нормального розвитку. Інші забрали разом з пухлиною.

Вкрай важливо було під час оперативного втручання не пошкодити важливих для подальшого нормального розвитку дівчинки нервів. Це ювелірна робота, кажуть медики. На щастя, все пройшло успішно.

«Пухлина лежала на тазових кістках і прямій кишці. Ми зробили дитині пластику м’яких тканин. Це дуже великий обсяг операції для такої маленької дитини, але виглядає так, що навіть косметично прооперована ділянка тіла буде виглядати дуже добре», – каже Галина Курило.

Немовля лише добу було на штучній вентиляції легень, далі почало дихати самостійно. Через два дні дівчинка вже їла.

Післяопераційний період минув без жодних ускладнень.

«Я дивуюся, що донечка перенесла стільки болю і така зараз спокійна. Вона гарно спить, їсть, після операції вже поправилася і зараз важить 2500 г. Їй днями буде 2,5 тижні. Нам дуже пощастило, що ми потрапили до таких обдарованих хірургів», – каже мама дівчинки.

За словами лікарів, діагноз – куприкова чи крижово-куприкова тератома зустрічається не так вже й рідко: на 40 тисяч пологів один випадок. Найчастіше – у дівчаток.

Вважається, що коли тератома займає 30% тіла, то це вже дуже великий ризик для життя дитини.

«Останнім часом суттєво побільшало випадків переривання вагітності у пізніх термінах через ті чи інші вади розвитку плоду. Не раджу цього робити, бо у подальшому це 100% бездітність. Нині дуже багато вроджених вад хірургічно коригуються і батьки мають практично здорових дітей. У майбутньому ці вроджені вади на дітях жодним чином не позначаються», – каже Галина Курило.

Днями Камілі знімуть шви і наприкінці тижня дівчинка поїде додому. Там на неї чекають старші сестричка і братик. Дитячі хірурги переконані, що у дівчинки у майбутньому все буде гаразд, адже жодних інших відхилень у розвитку дитини нема.

Фото: zaxid.net.

Схожі новини