Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Пухлина ледь вміщалась у двох руках: львівські медики прооперували 13-річну дівчинку
06 Червня, 16:13

Пухлина ледь вміщалась у двох руках: львівські медики прооперували 13-річну дівчинку

У Львові лікарі видалили пухлину у 13-річної дівчинки з Тернопільщини. Злоякісне утворення ледь вміщалась у двох руках. Про це повідомили у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, де й провели операцію.

Операція тривала майже 4 години. Хірурги видалили такої інші, менші утворення і асцитичну рідину.

Велетенський утвір на лівому яйнику виповнював весь живіт і важив близько 3 кг. Операція тривала майже 4 години. Разом із пухлиною та самим яйником хірурги видалили також 1,5 л асцитичної рідини та кілька менших утворів. Інший яйник виявився здоровим і його вдалось зберегти, – інформують у Центрі.

Медики кажуть, що мама і сама дівчинка не зауважували проблему до початку війни. Проте у березні родина пережила сильний стрес: захищаючи Харків, загинув 20-річний племінник, якого мама Галини виховувала як сина. Дівчинка дуже переживала, і за словами мами, помітно схудла. Тоді й помітили збільшений живіт, який став заважати юній пацієнтці, та відсутність місячних.

Така патологія не рідкість у дівчаток-підлітків. Адже саме із початком статевого дозрівання батьки і самі юнки здебільшого виявляють негаразди. Проте розмір цієї пухлини вразив наших медиків – це, мабуть, один з найбільших новоутворів, які нам доводилось видаляти, – прокоментував хірург лікарні Орест Лешневський.

Після операції дівчинка почувається добре. Наразі Галинка залишається у Центрі і отримує спеціалізоване лікування. Лікарі зазначають, що такі пухлини на початкових стадіях протікають безсимптомно. Тож виявити їх вчасно можна лише завдяки регулярним профілактичним обстеженням.

  • 0
  • 89
Схожі новини