Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Пухлина виповнювала весь живіт: у Львові врятували однорічного хлопчика з онкологією
28 Листопада, 14:55

Пухлина виповнювала весь живіт: у Львові врятували однорічного хлопчика з онкологією

Хірурги Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру врятували однорічного малюка з Волині з нефробластомою. Маленькому пацієнту з Камінь-Каширського району видалили велику пухлину на нирці, яка важила 2,6 кг. Сам малюк перед операцією важив близько 12 кг. Про це повідомляють у медзакладі. 

«Складність втручання полягала у тому, що нам потрібно було видалити пухлину, яка становила понад 20% маси тіла пацієнта. Пухлина виповнювала весь живіт. Одномоментна втрата цієї маси, великої кількості крові та рідини, яка циркулює в утворі – це становило загрозу життю Данилка під час нефректомії. Проте малюк переніс операцію дуже добре, без ускладнень», – розповів Богдан Романишин, дитячий хірург, завідувач хірургічним відділенням Центру.

Зараз маленький пацієнт знаходиться в лікарні, під опікою дитячих онкологів. У Данилка попереду ще тривале лікування, проте найстрашніше уже позаду, сподіваються лікарі.

«Коли Данилкові виповнився рік, мене насторожило, що його живіт різко став дуже великий і дуже твердий. Ми звернулись до сімейного лікаря, який скерував нас в інфекційну лікарню. Там нам зробили УЗД, яке одразу показало пухлину нирки. Оперувати сина ми вирішили у Львові», – розповідає пані Наталія, у якої, крім Данилка, ще троє дітей.
Схожі новини