Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Рідним не казав, куди їде: мешканців Львівщини закликають підписати петицію про присвоєння звання Героя України Олегу Корнаю
28 Квітня, 20:43
logo-black

Рідним не казав, куди їде: мешканців Львівщини закликають підписати петицію про присвоєння звання Героя України Олегу Корнаю

21-річному жителю Львова Олегу Корнаю, який загинув у боротьбі з російськими загарбниками, просять присвоїти звання Героя України посмертно. З такою ініціативою виступили рідні та друзі воїна. Для того, щоб президент Володимир Зеленський розглянув електронне звернення, необхідно зібрати 25 тисяч підписів на петиції, підписати її можна за посиланням. Наразі петицію підписало понад 13 тисяч осіб.

Олег Леонідович Корнай пішов воювати добровольцем, виконував бойові завдання в підрозділі «Гонор» на Бахмутському напрямку.

Народився воїн 9 листопада 2001 року у Львові. Навчався у Середній загальноосвітній школі №92 міста Львова. Після початку повномасштабного вторгнення російської федерації вважав своїм обов‘язком стати на захист Батьківщини. Боровся проти російських окупантів у лавах 1-го окремого механізованого батальйону «Вовки Да Вінчі» 67-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України.

«Олег досвіду в бою ніколи не мав, в армії не служив. Тому для того, що стати на захист держави, дуже довго готувався – підтягував фізичну активність, покращував свої навички (відповідальність, цілеспрямованість). 9 листопада на свій День народження він зібрав сімейне коло, хоча раніше ми так збирались лише в дитинстві. Про свої плани, що хоче служити він не повідомив, загалом Олег був дужне скритний, і якось ми не відчули, що бачимо його в великому колі востаннє. Ми відсвяткували його 21-річчя», – розповіла LMN його двоюрідна сестра Тетяна.

Зі слів Тетяни, 22 листопада 2022 року Олег сів на потяг до Дніпра. Саме там він проходив  на курсі молодого бійця (КМБ). Рідним сказав, що вирушає в Київ. Не хотів, щоб переживали за нього.

«Ми лише за 3 години до його поїздки дізнались  куди він вирушає. Бо спочатку він казав, що їде в Київ на навчання, а потім признався, що в Дніпро. Повернувся з курсу він одним з найкращих учнів, по фізичній підготовці зайняв 2 місце. Ще тиждень був на полігоні в Яворові, а потім сказав, що їде в Донецьку область, не уточнюючи деталей. Ми просили його лишатись. Він відповідав – а хто, як не я, мушу йти», – згадує Тетяна.

Воїн ще встиг 9 грудня відсвяткувати День народження в хресної.

85fb966c-b0b5-44f6-9c03-9f1459a4f53f

«Ми виросли разом з Олегом під одним дахом. Він ріс без тата. Для контактних даних в досьє Олега був вказаний мій мобільний та адреса проживанням. Останній раз ми з ним бачились в Тернополі. Він прощався з товаришем, що загинув на війні, але рівно через 2 тижні у Львів привезли тіло і Олега…», — розповідає Тетяна.

35e9aefa-f4ce-4060-a0c0-289673f47e2b

Вона розповіла, що хлопець з дитинства любив історію, вивчав розвідки та перебіги війн. Товаришу, з яким він їхав в Дніпро Олег розповів, що навіть після закінчення війни, хоче повʼязати своє життя з військовою справою. Рідні кажуть, що Олег був дуже добрим та чесним.

bf0ca0cf-b569-4d29-982a-f0109abaeeed

Загинув Олег 9 квітня 2023 року у селищі Хромове Бахмутської громади. У Олега залишилися мама, бабуся, дідусь, хрещена, дядьки, двоюрідні сестри, брати та хрещений син. Тетяні повідомили, про загибель брата 11 квітня.

Щоб підтримати ініціативу присвоєння Олегу звання Героя України посмертно, залишайте підпис за посиланням.

 Олена Лещенко

Схожі новини