Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Рішення є від початку нікчемними»: ПЦУ про «собор» Філарета
21 Червня, 21:04

«Рішення є від початку нікчемними»: ПЦУ про «собор» Філарета

Помісний «собор Української православної церкви Київського патріархату» постановив відновити існування церкви і скасував визнання Православної церкви України.

Про це йдеться в рішенні “собору” Філарета.

«Помісний собор заявляє і постановляє, що УПЦ КП, зареєстрована державним органом та продовжує існування і діяльність. Томос про автокефалію не відповідає статуту автокефальних церков і тому ставить УПЦ в залежність від Константинопольського патріархату», – заявлено на «соборі».

На з’їзді підтвердили, що главою УПЦ КП залишається Філарет. На заході не було жодного українського архієрея. Більшість проігнорувала «собор».

У постанові «собору» також розкрита позиція щодо майна церкви.

«УПЦ КП продовжує бути власником всіх коштів, всього майна (рухомого і нерухомого),, включаючи храми, монастирі, учбові заклади та інше. Всі банківські рахунки є рахунками Київської патріархії як юридичної особи. До КП можуть належати і ті єпархіальні управління і релігійні громади, які переєстрували свої статути на ПЦУ, але бажають бути у складі УПЦ КП», – відзначили за підсумками так званого собору.

Філарет заявив, що його дії не є розколом церкви.

«Це не розкол. Ми функціонуємо з 1992 року, а ПЦУ – з 2018-го. То хто від кого відколовся. Якщо вони захочуть, ми приймемо їх назад», – сказав Філарет.

Згодом, Філарет звільнив настоятеля Свято-Феодосіївського монастиря у Києві архимандрита Макарія (Папіша) за те, що відмовився взяти участь у “соборі”.

 

Православна церква України називає юридично нікчемними рішення «собору».

Про це йдеться в заяві ПЦУ.

«Інформуємо, що скликання та проведення одним єпархіальним архієреєм зборів з метою виокремити з ПЦУ якусь нову структуру, привласнивши їй назву патріархату та затвердивши своє керівництво в ній, є грубим порушенням 34 Апостольского правила. Такі збори в жодному разі не можуть бути визнані помісним собором, а їхні рішення є від початку нікчемними і юридичних наслідків та не підлягають виконанню.

 

Ми закликаємо почесного патріарха Філарета і осіб, які брали участь у зборах, усвідомити всі згубні наслідки такого вчинку та припинити підрив єдності церкви і українського народу», – йдеться також заяві.

ПЦУ не збирається відлучати від церкви Філарета.

«Ми ж не вчиняємо ніяких дій щодо митрополита Онуфрія чи патріарха РПЦ Кирила. Ми до них не маємо стосунку. Я розумію, щоб всім хотілося б різких заяв, а ще щоб за бороди почали один одного тягати. Але наша задача – показати єдність церкви. Наскільки я знаю, Константинополь має намір висловити жаль щодо дій святійшого Філарета. Але ми показали, що ПЦУ не підтримує таких дій», – пояснив Євстратій.

 

Фото: Українська правда

Схожі новини