Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Рубають ліс та руйнують дороги: на Старосамбірщині лісгоспи вперто ігнорують рішення місцевих рад
10 Липня, 18:01
logo-black

Рубають ліс та руйнують дороги: на Старосамбірщині лісгоспи вперто ігнорують рішення місцевих рад

Сьогодні, 10 липня, на території Грозівської сільської ради у селі Виців, місцевими мешканцями було виявлено цілі купи зрубаного лісу. Окремі дерева марковані, але кажуть люди, що деревину трелюють з різних ділянок, а офіційно відведені місця для законних рубок так не виглядають. Крім того ліс вивозять дорогою, яка і без того розбита та зруйнована рясними опадами. Лісовози перетворюють її у суцільні яри з болотом.

«Біля фельдшерсько пункту, поворот на право, у верх до ставка та потічка, там дуже багато навалено лісу. Зруйновані дороги. Є якісь знаки на деревах, але ліс везуть і з інших ділянок», – повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Василь Курій.

107709567_1003480136738720_1979892740820967870_o

Активіст виклав також фотографії з підтвердженням того, що й справді, просто серед дороги лежить багато колод дерев. Довкола розмита болотяна дорога.

Село Виців невелике. У ньому прописано всього 97 мешканців, проживає ще менше. Люди жаліються – дорога, якою пересуваються щодня і так бажала кращого, а тепер й взагалі нею не можливо буде ні пройти, ні проїхати.

Що відбувається на території Грозівської сільради LMN поцікавилась у голови села Федора Поліжака.

«Я нічого такого не бачив, в мене на території сільської ради – рубок немає ніяких. Пилорами у нас взагалі не працюють. Я не є лісник. Для цього є лісгосп – державне лісництво. Нехай воно займається т По лісі не ходжу, розбираю межі зараз, бо люди взялися приватизовувати землі. У лісі є лісник, лісова охорона. Їм за це гроші платять».

На запитання чи були в селі громадські слухання та чи громада давала дозвіл на рубку дерев, голова вкотре відповів, що у них нічого подібного не відбувається. На уточнююче запитання чи щось таке діється в селі Вицові, яке належить сільській раді, війт пригадав, що там мала б вестись санітарна рубка.

«У Вицові мала бути санітарна рубка. Я там теж не був, так, це територія Грозівської сільської ради. Ніхто дерева не возить. Як нам хтось дзвонить в сільську раду і повідомляє про такі випадки, ми машини не пропускаємо, нікого не пускаємо. Такого нема, хіба би може, хто що вкрав, але не знаю такого. Пилорами у нас не працюють взагалі. Може там щось зрізали, але возити ніхто не возить, такого не може бути. Бо люди дзвонять і якщо мокра дорога, то ми не пускаємо нікого ні з лісу, ні до лісу», – прокоментував Поліжака.

Схоже питання про ситуацію у Вицові ми задали і голові Старосамбірської РДА.

«То є ліс лісгоспу, вони зараз готують документи, щоб можна було спростувати цю інформацію. Цим питанням займається лісгосп і це їхня рубка. Їхніх технічних документів я не маю, але вони, думаю, готові будуть надати їх. Мені повідомили, що це їхня рубка і це вони звідти вивозять це все, – каже Петро Назар голова Старосамбірської РДА. – Щодо питань дороги, то поки інформації не маю, зараз мої люди з’ясовують, руйнують там дорогу чи ні».

107700431_1003480083405392_2449224683430060786_o
108293367_1003481216738612_4376615521144231416_o

Не знаєте скільки надходжень іде в бюджет сільської ради від такої рубки?

Це треба питати голову сільради. Він мені такої інформації не надавав. Я не знаю, взагалі чи там іде щось, чи ні. Треба подати офіційний запит голові, хай офіційно відповість на це питання. У нас є інформація загалом по їхніх рахунках, а які конкретно поступлення, поки не володію інформацією.

Чи маєте протоколи громадських слухань, які дозволяють рубку дерева на території Грозівської сільради?

Залежно, коли вони погоджували з ними, там же ж не завжди були протоколи громадських слухань, це тільки зараз ввели таке, десь місяць тому. З того періоду, особисто в мене нема нічого, можливо щось має лісгосп.

Куди ж, на вашу думку, повинні звертатись місцеві мешканці, коли бачать подібну ситуацію?

На 102. Це для оперативного реагування. Поліція фіксує, якщо є факт протиправної дії, потім доповідають в область і мені, якщо виявлено якийсь незаконний факт.

 

107915783_1003480460072021_4489433367097518678_o

«Суцільна брехня та підміна понять. На жаль, ситуація з лісовою господаркою не змінюється, – коментує Василь Курій активіст громадського руху «СтопЛісоцид». – Голова сільської ради, де найбільше рубок та зловживань, каже: «В мене нічого не рубається, мені взагалі не відомо про ніякі слухання, відповідно – мені і в бюджет ні копієчки». Дейнека в Львові на нараді: «Всі слухання проведено, місцеві бюджети наповнюємо». Голова РДА: «В нас проблем немає, лісгоспи виправляються, все погоджується, лісгоспи допомагають ліквідувати наслідки паводків». Виглядає повна гармонія, всі щасливі. Я вкотре стверджую – в нас є два світи: бутафорний та пафосний, звітно-виставковий і реальний – брехливо-злодійський. З лісом під осінь буде все набагато складніше – багатьом потрібні гроші на вибори».

Схожі новини