Самбірська райрада придумала «схему» отримання грошей від громад | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Самбірська райрада придумала «схему» отримання грошей від громад
12 Лютого, 19:01
logo-black

Самбірська райрада придумала «схему» отримання грошей від громад

Голова Самбірської районної ради Віталій Кімак запропонував депутатам передати у власність ОТГ спецтехніку одного з комунальних підприємств, а ті, натомість, мають виділити субвенцію райраді в розмірі оціночної вартості переданої спецтехніки.

Як стало відомо Львівській мануфактурі новин з власних джерел, Віталій Кімак звернувся до депутатів районної ради, бо в бюджеті бракує грошей на зарплату і комунальні платежі. Як джерело для фінансування він хоче взяти гроші громад.

Однак депутати не надто схвально поставилися до такої пропозиції голови.

«Майно районної ради не є майном окремих людей, це надбання всіх хто проживає на території Самбірського району, якщо техніка не потрібна районній раді, її попросту потрібно передати громадам. Я вважаю неприпустимим вимагати за це гроші, для того, щоб голові райради та найближчому оточенню заплатити зарплату», – прокоментував дії Віталія Кімака один з депутатів райради, який надіслав ЛМН скріни з внутрішнього чату обранців.

Погоджується з такою думкою й колишній депутат Самбірської райради Василь Курій. Також він пояснює, якою мала б бути процедура реалізації майна райради.

«Районні ради – це помилка децентралізації. Для чого утримувати голів, заступників та апарат, жебрати та проїдати гроші, якщо для них не передбачено жодних функцій? Почерк мені знайомий, бо голова Самбірської районної ради вже прославився тиском на громади і вибиванням з них грошей на зарплати. Окрім того, вони приватизували собі майно ліквідованих райрад, яке пробують передавати  громадам за відкати-субвенції, – каже він. – Зрештою, є законна і прозора процедура реалізації такого майна. Після проведення експертної оцінки його виставляють на аукціон і громади, конкуруючи між собою, купують те, що їм потрібно. Жодних договорняків, хто більше заплатив, той і переміг».

Відео