Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Сауна може викликати ваду розвитку у немовляти”, – Надія Гельнер
04 Березня, 17:42
logo-black

“Сауна може викликати ваду розвитку у немовляти”, – Надія Гельнер

Тетяна Пасічник

За рік у Львівській області приблизно у 2,2% немовлят діагностують вроджені вади розвитку. Минулоріч народилось 497 таких дітей. Про причини та профілактику говорили експерти сьогодні у Львівському обласному центрі громадського здоров’я.

Медики стверджують, що на Львівщині переважають вади розвитку центральної нервової системи. На другому місці множинні вади, а на третьому — проблеми з сечовидільною системою.

“Природжені вади розвитку у 20 % зумовлені і генетикою і негативними чинниками, – каже головна генетик Львівщини Надія Гельнер. – Мало того, молоді дівчата часто несерйозно ставляться до вагітності та відвідують спа-салони та сауни. Це категорично заборонено, адже висока температура може бути причиною серйозних вад.

Здоров’я дитини залежить не тільки від її мами, але й від бабусі. Спосіб життя, який вела родина протягом кількох поколінь яскраво відображається на немовлятах, як би сумно це не звучало”.

Вагітним жінкам розповіли, як уникнути проблем з розвитком плода.

“Обов’язково треба звертати уваги на брак вітамінів, особливо фолієвої кислоти, омега 3 та вітаміну Д. Найнебезпечніший період вагітності — це 3-9 тижні. У цей час відбувається закладка всіх органів і систем плоду. Тоді на розвиток дуже впливає негатив та стреси. Слід звернути уваги на медикаменти, які приймає жінка при надії. Не забувати за умови праці. На роботі не має бути нічних змін, хімічних чинників та інфекцій. Це категорично заборонено”.

Діагностують вади розвитку на ультразвуковому дослідженні. Лікарі кажуть, найкраще робити його на 11-13 тижні. Тоді, за потреби, можна перервати вагітність. Такі дії медики радять у випадку, коли дитині загрожує пожиттєва інвалідність та велика вада розвитку.

Голова організації “Слід Життя” сестра Юстина розповіла про випадки вроджених вад, які траплялись у їх практиці. Каже, у такій ситуації дуже важливо молодій парі підтримати один одного та вірити.

“У нашій практиці є приємні спогади. Є батьки, яким радили перервати вагітність, адже дитина могла народитись з інвалідністю. Жінка з чоловіком настільки вірили і хотіли дитину, що не наважились на це. Вони надіялись, молились. На кожному дослідженні лікарі знову і знову казали, що вада погіршується. На цьому трагічному моменті ми втратили зв’язок з сім’єю. Через декілька років нам прийшла фотографія дівчинки. Красива, активна, щаслива. Як виявилось, трапилось диво. Вона народилась повністю здоровою”.

Лікарі і досі не можуть це пояснити. Однак, не заперечують, що у медицині такі дива існують.

Схожі новини