Що буде з гривнею після виборів: львівський економіст порадив, в якій валюті краще тримати заощадження | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Що буде з гривнею після виборів: львівський економіст порадив, в якій валюті краще тримати заощадження
12 Жовтня, 13:53
logo-black

Що буде з гривнею після виборів: львівський економіст порадив, в якій валюті краще тримати заощадження

Юлія Швидко

Вибори, які відбудуться 25 жовтня в Україні, серйозно не вплинуть на ситуацію на фінансовому ринку. Адже, які показує досвід попередніх років, курс валют суттєво не змінювався після виборів до органів місцевого самоврядування. Такий прогноз дав LMN відомий львівський економіст Ростислав Слав’юк.

«Останнім часом ми спостерігаємо ріст долара щодо гривні, але це сезонне підняття. Щороку до зими долар трохи дорожчає. Поки в Україні немає серйозних передумов для значного росту іноземної валюти, – каже фахівець. – Але й не бачимо економічних чинників, які би призвели до підняття у ціні гривні».

На курс гривні та долара впливають експорт та імпорт, внутрішні грошові можливості населення та його витрати, зазначає економіст.

«Можливо, долар трошки й подорожчає, але до стрімкого зросту зможуть призвести лише такі чинники, як експорт, зокрема сільськогосподарської продукції, імпорт пального та нафтопродуктів, – пояснює Ростислав Слав’юк. – Ще очікуємо на черговий транш від МВФ. Кредитні надходження, які отримує Україна, сприяють стабілізації на фінансовому ринку. Але у нас масштаби надходжень значно менші, ніж могли би бути, через нереформованість економіки. Якщо би в Україні реформували економіку, то отримували би більше траншів. Але тут виникає парадокс: коли би у нас провели реформи, то відпала би потреба у такій кількості траншів. Але ми «просідаємо» у питаннях боротьби з корупцією та злочинності, стану справ на митниці».

Фінансист радить, аби не втратити на коливаннях курсу, заощадження тримати у чотирьох валютах.

«Зрозуміло, що при зарплаті 6-7 тисяч гривень заощадження зробити важко. Але коли вже людина задумала відкласти щось на «чорний день», то не рекомендую усе тримати в одній валютній одиниці. На Західній Україні «ходять» чотири валюти: гривня, долар, євро та злотий. От на них і варто орієнтуватися».

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео