Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Шестирічна дівчинка з Турківщини вже тиждень у реанімації через укус змії
29 Липня, 17:48

Шестирічна дівчинка з Турківщини вже тиждень у реанімації через укус змії

Шестирічна Вікторія С. з Турківського району, яку тиждень тому, 22 липня, на подвір’ї у ліву ногу вкусила змія, досі перебуває в реанімації. Зміїний токсин спровокував у дівчинки важкі ускладнення, а сироватки, яку можна було б ввести при укусах карпатської гадюки, в Україні вже три роки нема, повідомляє ZAXID.NET

До Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру «швидка» привезла дівчинку цього ж дня ввечері і її відразу госпіталізували в реанімаційне відділення. Зміїна отрута викликала у дитини важкі ускладнення і дівчинка вже тиждень у реанімації, розповідає заступник директора Центру Олена Козлова.

За словами Олени, у дітей при укусах змій, виникає почервоніння, набряки, але, здебільшого локально. А у Вікторії зміїний токсин розповсюдився аж до лопаток, спричинивши набряк та почервоніння. На консультацію до неї реаніматологи у минулі вихідні викликали судинних хірургів.

«Її ліва нога була вся синя, дуже набрякла і лікарі не завжди у таких випадках можуть побачити, чи є у кінцівці кровоплин. Адже при укусах змій йде порушення згортання крові, утворюються тромби і відбувається блокування судин. Але і УЗД, і судинні хірурги підтвердили, що кровоплин є. Станом на сьогодні вдалося зупинити розповсюдження набряку. Дівчинці стало краще, реаніматологи кажуть, що вона хоч і маленькими кроками, але вже наближається до одужання», – каже Олена Козлова.

Лікарі Центру кажуть, що колеги з Турківської центральної районної лікарні спрацювали дуже професійно: вони на високому рівні зробили все, що слід робити у таких випадках.

Зміїний токсин на дітей діє по-різному. У всіх є почервоніння, набряки, але при відповідному лікуванні їх через три-чотири дні з реанімації переводять у відділення або виписують додому. Утім, у деяких дітей зміїна отрута викликає важкі ускладнення: порушення у системі згортання крові, пневмонії, краш-синдром та гостру ниркову недостатність.

Сироватки, яку можна було б вводити при укусах карпатських гадюк, нема. Якийсь час її до нас постачали з Польщі, бо у них водиться такий вид змій, як у Західній Україні. Але вже три роки її нема. Польський виробник не реєструє її в Україні, мабуть, йому невигідно, бо пацієнтів, яким потрібна ця сироватка, не так вже й багато.

Протизміїна сироватка, яка зареєстрована в Україні, підходить при укусах степових гадюк. І ця сироватка, за словами лікарів, може дати дуже потужну алергічну реакцію і навіть викликати анафілактичний шок.

«Коли в призначенні і анотації до даної сироватки не вказано, що її можна використовувати при укусах карпатської гадюки, ми її не вводимо. Точніше, ми її вводимо лише у дуже виключних, загрозливих для життя дитини випадках», – каже Олена Козлова.

Однак наші лікарі вміють лікувати дітей з укусами змій і без сироватки. У реанімації Центру цього року було вже шість дітей з укусами змій і не лише з гірських районів. Одну дитину гадюка вкусила у Бродівському районі. Нерідко повзучих можна побачити і біля Львова й у Львові.

Тому лікарі радять не лише мешканцям гірських районів, а й тим, хто їде відпочивати в гори з дітьми, іде в ліс чи на річку, озеро, де поруч є ліс чи висока трава, уважно оглянути місця, де бавляться діти. Бо укус змії легше попередити, ніж його лікувати.

Схожі новини