Шкільних медалей може не бути: що стало причиною та які альтернативи | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Шкільних медалей може не бути: що стало причиною та які альтернативи
13 Вересня, 16:33
logo-black

Шкільних медалей може не бути: що стало причиною та які альтернативи

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендував відмінити вручення у школах золотих і срібних медалей державного зразка. Про це повідомила секретар комітету, народна депутатка Наталія Піпа.

 

“Комітет освіти, науки та інновацій ВРУ визнав недоцільним централізоване виготовлення медалей за кошти держбюджету. За 5 років було виготовлено більше 66 тисяч медалей. За 2024 рік виготовили в два рази більше ніж у 2020, хоча рівень знань і кількість учнів – зменшились. Робимо висновок, що кількість медалей не відображає якості освіти. Важливо: останні роки ці медалі не давали ніяких переваг при вступі до вишу. Ця застаріла практика медалей розповсюджена у пострадянському просторі, в тому числі рф”, – йдеться у повідомленні.

Наталія Піпа зазначає, що таке рішення допоможе зекономити кошти держбюджету, а успішних випускників школи зможуть відзначати власними відзнаками.

«Представниця міністерства, що доповідала на комітеті, також зазначала, що МОН буде працювати над приведенням нормативних документів до вимог законодавства (у цьому випадку ЗУ “Про повну загальну середню освіту”), скасуванням Положеннь про золоту та срібну медаль, внесенням змін до інших нормативних документів з цього питання (технічні описи та інше). Окрім цього, ми маємо бачимо статистику: кількість медалей зростає, а якість знань через обставини, у яких змушені навчатися наші діти, – падає. Представниця МОН також зазначала, що під час відсутності ДПА, яка зазвичай відігравала важливу роль для отримання такої відзнаки як медаль, – досить різко зросла кількість медалістів»,- додає Наталія Піпа.

Реакції в соціальних мережах стали дуже неоднозначними: хтось вважає, що це правильне рішення, а хтось каже, що це лише відіб’є в дітей бажання навчатися.

“Чекаю в гості з поясненнями дитині, яка працювала всі 11 років, що вона в кінці року не отримає медаль, коли до нього всі в родині були медалістами. Заберіть в дітей черговий стимул і вже точно їх не побачите в Україні. Додайте чергову “позитивну” емоцію на додаток до коментарів малоосвічених членів комісій МАНу та шкільних олімпіад”.

“Якщо медаль не дає ніяких пільг при вступі , вона справді втрачає сенс”.

“Ну не може одна дитина знати всі шкільні предмети на 10-12. Щось натягують. Ми кажемо про освітні витрати, але кількість медалістів зростає в космічній прогресії. ЗНО ці медалісти потім чомусь не всі здають на вищі бали. Так навіщо?”

“Віддала свою медаль гратись сину. Він її цінує, бо ж золота, тримає в іграшковому сейфі. Мені з неї жодної користі”.

Додамо, що початково у бюджеті на 2025 рік був запит на майже 4,6 млн грн на золоті медалі, і більше 1 млн гривень на срібні.

User Image
Вікторія Вітер
Відео