Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Скандального львівського суддю Зварича вже ніколи не поновлять на роботі
22 Травня, 20:07

Скандального львівського суддю Зварича вже ніколи не поновлять на роботі

Верховний суд України відмовився поновити на посаді звільненого за хабарництво скандального колишнього голову Львівського апеляційного адміністративного суду 57-річного Ігоря Зварича. Суд останньої інстанції відкинув усі доводи Зварича про його начебто незаконне звільнення з посади, повідомляє «Судовий репортер».

У 2018 році Зварич оскаржив у суді своє звільнення за хабарництво. Вимагав поновити його на посаді голови Львівського апеляційного адміністративного суду. Казав, що його не повідомили про час та місце розгляду питання про звільнення. Наголосив, що Верховна Рада не взяла до уваги його 20-річний стаж роботи, численні нагороди та подяки. Суди першої та апеляційної інстанції не задовільнили скаргу Зварича.

У  своєму позові Зварич заявляв про моральні страждання і посилався на книги, які написав у в’язниці: «Суддя-комуніст», «Суддя-націоналіст», «Бананове правосуддя України». Але суд не взяв його заяви до уваги. Постанова суду є остаточною та не підлягає оскарженню.

Кримінальну справу за хабарництво щодо Ігоря Зварича порушили в грудні 2008 року. Під час обшуків у кабінетах і квартирах судді та його шести колег правоохоронці вилучили 1 млн доларів і 2 млн гривень. Сам Зварич тоді пояснював, що вилучені гроші йому «засіяли» відвідувачі суду, за що отримав прізвиська «колядник».

18 грудня грудня 2008 Верховна рада проголосувала за звільнення Зварича з посади. Спочатку він переховувався, але у березні 2009 року був затриманий. 20 вересня 2011 року Оболонський суд столиці засудив його до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Покарання екссуддя відбував у Менській спеціалізованій колонії для колишніх суддів та правоохоронців. Зварич вийшов на волю у 2016 році. Йому, за законом Савченко, три роки в СІЗО порахували за шість.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини